1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Çiller için Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Çiller için Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Çil maskesi evde nasıl yapılır ve Yüzdeki çiller nasıl giderilir?

Ciltte bulunan çiller doğuştan olduğu gibi sonradan güneş gibi dış etkenlerin cilde zarar vermesi ile oluşabilir. Ciltte oluşan çillerin tedavisi vardır. Özellikle günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte, lazerle çillerden kurtulmak son derece kolay ve basittir. Çillerden kurtulmak için profesyonel destek aldığınız gibi evde kendinizin yapacağı bir takım maskeler ile istenmeyen çillerden kurtulabilirsiniz.

Özellikle sonradan oluşan çillere ne kadar çabuk müdahale ederseniz, o kadar çabuk sonuç alırsınız. Çillerden kurtulmak için, tek yapmanız gereken sabırla maskenizi cildinize uygulamaktır. Çillerden kurtulmak için akşam yatmadan önce cildinize bir takım bakım maskeleri uygulayabilirsiniz.

Bunlardan bir tanesi Ahmet Maranki’nin tavsiye ettiği salatalıklı süttür. Salatalık sütü yapmak için, cam bir kabın içine bir adet iyice sararmış salatalığı rendeleyin. Salatalığın üstüne bir çay bardağı doğal inek sütü ilave edin. Bir gece beklettikten sonra salatalığı süzün. Elde ettiğiniz sütle günde dört beş defa cildinizi silin. Birkaç hafta içinde çillerin renginde gözle görülür derecede açılma olacaktır.

Çiller için uygulayabileceğiniz başka bir doğal maske tarifi ise şöyle;

Cam bir kabın içine bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize sürün. Maske kuruyana cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. bu maskeyi düzenli olarak haftada iki defa yapın. Cildinizdeki kahverengi lekelerin renginin açıldığını görebilirsiniz. Çillerin tamamen yok olması için beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Kan değerlerinizin düşük olmamasına özen gösterin. Sağlıklı bir vücutta lekeler çok daha hızlı bir şekilde kaybolur.

Çiller için yapabileceğiniz bir başka maske ise soğanlı çil maskesidir. Soğanlı çil maskesi için cam bir kabın içine bir adet kuru soğanı rendeleyin. Rendelediğiniz soğanın suyunu sıkıp posasını ayrı bir yere koyun. Soğanın suyu kadar içine eşit miktarda elma sirkesi ilave edin. Maskeniz hazır. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüzü yıkadıktan sonra pamukla güzelce her tarafına oval hareketlerle masaj yaparak sürün. Maskeyi cildinizde 10 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Bu maske cildinizde yanma hissi oluşturabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap