1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Burun Kontürü Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Burun Kontürü Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Burun Kontürü Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Kontür son zamanlarda oldukça popüler olmakla beraber doğru teknikler ile yapılan burun kontürü sonucunda çoğu kişi ameliyat olmaktan bile vazgeçmiş durumdadır. O yüzden doğru ürünler ile doğru teknikler birleştiğinde doğru ve güzel bir burun kontürü yapabilir ve özellikle resimlerde güzel çıkabilirsiniz.

Burun küçültme makyaj malzemeleri

Öncelikle kullanılacak olan malzemelerden bahsedelim. Krem ürünler de pudra ürünler de tercih edilebilir. Renk olarak ya 2-3 ton koyu ya da 2-3 ton açık renk tercih edilmelidir. Koyu renk olarak kesinlikle içerisinde sıcak tonlu ürünler tercih edilmemeli. Yani içerisinde kırmızı ve turuncu renk tonları olmamalı. Aynı zaman da çok soğuk tonlu ürünler de kullanılmamalı. Çok soğuk tonlu ürünler de yüzünüzde çamur gibi bir görüntü oluşturabilmektedir.

Açık tonlu ürünler olarak da sarı alt tonlu ürünler tercih edilmeli. Eğer krem yapı da ürünler tercih edilecekse yapısı çok kalın olmayan ciltle bütünleşebilen ince yapıda ürünler tercih edilmelidir. Ciltte pudralı ürünler tercih edilecekse de eğer pudralı görüntüyü azaltmak ve daha doğal görünmesini sağlamak için muhakkak bir sprey  cilde sıkılmalı ve pudralı görüntü yok edilmelidir.

Makyajla kemerli burun düzeltme

Burun eğer düşük ise en ucuna ve alt kısmına koyu renkli ürün uygulanmalı. Eğer burun kalınsa yan kısımlarından burnun üst kısmına yakın yerlere doğru koyu renkli ürün sürülmeli. Eğer burnun ucunu kalkık göstermek istiyorsanız o zaman burnun uzundan 1-1.5 cm yukarıya enine ince bir çizgi çizilmeli. Aydınlık olan renkleri ise eğer enine çizgiyi çizdiysek tam ucuza ve birde çizgiyi geçtikten sonra yukarıya kadar sürmeliyiz. Burun kontürünün koyu renkli olan kısmını kaşlardan başlayıp aşağıya kadar getirmeli ve aydınlık olan kısmını da burundan başlayarak alına kadar devam ettirilmeli ve alında da ters üçgen şekli olacak gibi aydınlatılmalıdır. Ürünlerin başladığı ve bittiği yerleri belli olmayacak şekilde karıştırmalıyız. Bu sayede kontür yapıldığı belli olmayacaktır.

Burun Kontürü Nasıl Yapılır Video

Yorum Yap

Yorum Yap