Bal masajı

Bal masajı

Bal masajının faydaları
Romanyalı Bilim Adamı Dr. Stefan Stangaciu,“Botoksun alternatifi bal masajıdır” dedi. Adnan Menderes Üniversitesi Çine Meslek Yüksekokulu Arıcılık Müzesi ’nde gerçekleştirilen Apiterapi (Arı Ürünleri İle Tedavi) seminerine Romanyalı Bilim Adamı Dr. Stefan Stangaciu ’nun yaptığı bal masajı damgasını vurdu. Dr. Stefan Stangaciu ’nun bir mankenin üstünde uygulamalı olarak gösterdiği bal masajı kursiyerler göre merakla izlendi.

BAL MASAJININ FAYDALARI:

Bal masajını bilhassa sakal tıraşı sonrası erkeklerin de yapabileceğini ve her gün yapılmasında bir sakınca bulunmadığını gösteren Stangaciu, “Bal masajı cildin gözeneklerini açar ve kuytu nefes almasını sağlar. Hem kırışıkları giderme konusunda da botoks dek etkilidir. Botoksun insan sağlığına zararı vardır fakat bal masajının hiçbir zararı yoktur. Bal masajı ile derinin aşağıda kan dolaşımı hızlanır” dedi.

Bal ve arı ürünlerinin doğal alımlılık kremleri olduğuna uyarı çeken Stangaciu, M.Ö. 69-30 yılları arasında yaşayan ve güzelliği ile meşhur Eski Darı Kleopatra ’nın vücudunu bal ve sütle güzelleştirdiğini anımsattı.

Stangaciu, dinç bir karoser ve cilde sahip elde etmek için bal ve diğer arı ürünlerini bol bol yemek gerektiğini de ifade etti.

BAL MASAJI NASIL YAPILIR?

Bal masajının nasıl yapıldığını gösterip anlatan Stangaciu, “Balın akışkan ve taze olması gerekir. Akasya balı çok iyidir. Yahut kestane balı ya da öteki ballarla da yapılabilir. Avuca dökülen akışkan bal tamamen ovuşturularak ısıtılır. sonradan da yüze sürülür. Bal masajının en önemli özelliği dokunuşlardır.

Parmak uçları ile minik ama sık dokunuşlarla yapılır. Yüzdeki akapuntur bölgelerine parmakla hafif basılır. Balın yapışık özelliği ile deri parmağı çekilmesi ile birlikte kalkar. Balın yüzde yapışkanlığını kaybetmesi ile birlikte gözenekler açılır ve cilt aşağıda kan dolaşımı hızlanır. Yüzdeki bazı kızarıklar balın içine polen ve arı zehri konarak giderilebilir. Bunun bir bilenin yapması gerekir” diye konuştu.

“FAZLA RAHATLADIM”

Yüzünde bal masajı uygulanan manken Nesli Tan (24), “Masaj sonrası harikulade bir başkalaşım içindeyim. Yüzümde bir rahatlama var. Cildimin nefes aldığını hissediyorum. Bundan daha sonra cildimi bal masajı yaparak koruyup güzelleştireceğim ve herkese de nasihat ediyorum” dedi.

“BU CINS SEMİNERLER ÇOK YARARLI”

Apiterapi Seminerinin Sponsoru Eski Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kadir Kılıç, Türkiye ’nin arı yetiştiriciliği koşunda Çin ’nden sonra dünyada ikinci büyük ülke olduğunu ama arı ürünlerinin kullanımı konusunda da fazla geride kaldığını söyledi.
Romanya ’da Apiterapi biliminin 1974 yılında başladığını anımsatan Kılıç, “Biz daha yeni yeni Apiterapi ile tanışıyoruz. Türkiye ’nin arıcılık konusunda içinde bulunduğu durumu en iyi özetleyen örnek budur. Bir lahza önce bu konuda kendimizi geliştirerek üretimde dünya ikincisi olduğumuz arıcılıkta ürünlerin kullanımında da gösterişli konuma gelmeliyiz. Bunun için bu nesil seminerler çok yardımcı” dedi.

İlgili konular ;
– Argan Yağıyla Deri Bakımı
– Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?
– Isırgan Otuyla Çekicilik
– Saçlarınıza Menekşe Yağı
– Saçı ve cildi canlı tutan besinler
– Maya ile gelenn pürüszüz manzara

Bal masajı www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)