Bahar Makyajı ve Bakım Önerileri

Bahar Makyajı ve Bakım Önerileri

Bahar Makyajı ve Bakım Önerileri

Mevsimlerle birlikte dış etkenlerin cildimize etkileri değişir. Bahar aylarında cilt bakımı ve dürüst makyaj teknikleri ile muhteşem bir görünümü elde edebilirsiniz.

İlkbahar ve yaz mevsiminin cilt makyajı; hemen hemen hiç makyaj yokmuş gibi bir görünüm yaratmayı hedefliyor.
Olabildiğince ince dokulu bir fondöten uygulamak, bu trendin en manâlı noktası. Chloé ve MaxMaranın defilelerinde bulunan makyaj uygulamalarında da bu eğilimi bakmak mümkündü.

Keza, eğer geçen sezonların parlak ve parlak ciltlerinin aksine, bu sene daha mat ve daha genç açıklama veren versiyonları görüyoruz. Eğer elmacık kemiklerinizin üzerine hafif bir parlaklık atamak isterseniz, bunu Hermésin defilesinde gördüğümüz gibi çok hafif bir biçimde yapmaya çalışın.

Bu doğal görünümlü deri makyajını tercih ettiğinizde ise, yanaklarınızı fazla hafif pembe veya şeftali tonlarıyla renklendirebilirsiniz. Ancak allık uygulamanızı belirgin bir hat olarak yok, dairesel vuruşlarla ortaya çıkaracağınız bir pembelik olarak gerçekleştirmeye özen gösterin. Bu Nedenle, doğal görünümlü cildinizin dengesini bozmamış olursunuz.

Dikkat çeken dudaklar

Bu sezon, dudak makyajında genellikle her türlü doku kullanılıyor: Aydınlık glosslar, mat, benzeri-mat ve simli rujlar. Oysa genel olarak daha mat görünümlerin yükselişe geçtiğini bildirmek mümkün. Bir öteki nokta da; kimi dokuların bir takım renklerle eşleşerek kullanılmaları.
Mat dokularda ise mercan ve somon tonları öne çıkıyor. Özellikle kansız bir cilt ve hafif rimelli kirpiklerle kullanabileceğiniz mercan rengi ile son derece aktüel ve taze bir hava yakalamanız olası. Bu görünümün en güzel örnekleri Missoni podyumlarında yer aldı.

Yanakları vurgulayın

Allık uygulamalarında iki önemli trend öne çıkıyor bu sezon. İlki; 70li yıllarda gündemde olan, elmacık kemiklerini ortaya çıkaracak şekilde yapılan belirgin hatlar. Bu tarzı seçiyorsanız, toprak tonlarında renklere yönlenebilirsiniz. Bu stile en iyi misal, Givenchy defilesinde gördüklerimiz.

Odak noktası

Yıllardır alıştığımız seçeneklere alternatif olarak; gözlere bundan böyle daha renkli farlar sürebilir, daha uzun eyeline çekebilir ya da daha büyük takma kirpikler kullanabilirsiniz. Renkli far için uçuk mavi, lila, uçuk pembe göz farını gözlerin üstüne yoğun olarak uygulamaya tercih edebilirsiniz.

Çarpıcı saçlar

Açık saçlar için omuz hizasında kesilmiş saçlarda iri dalgalar yaratarak, bu bukleleri yataktan yeni kalkmış efekti verecek gibi ellerle karıştırmak yeni trend. Ama özel bir ziyafet için hazırlanıyorsanız, eski Hollywood yıldızlarının vaglı modellerini de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

İlgili konular ;

1.Doğal görünen bir bahar makyajı nasıl yapılır?
2.Bahar aylarında nasıl bir göz makyajı yapılabilir?
3.Bahar makyajında gözleri nasıl öne çıkarırız?
4.Bahar makyajında fondöten nasıl kullanılır?
5.Bahar makyajında ruj nasıl kullanılır?

Bahar Makyajı ve Bakım Önerileri www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)