1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Bacak Boyunu Uzun Gösterme Yolları

Bacak Boyunu Uzun Gösterme Yolları

Bacak Boyunu Uzun Gösterme Yolları

Bacak boyunun giyim ile olduğundan daha uzun gösterilmesi mümkündür. Doğru bir kombin ile ya da doğru parçalar ile bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Bacak boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek için belli temel kurallar bulunmaktadır.

İspanyol Paça Pantolonlar

İspanyol paça pantolonlar bacak boyunu uzun göstermek için adeta bulunmaz bir nimettir. Bacak boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek için siz de İspanyol paça pantolonları tercih edebilirsiniz. İspanyol paça pantolonlarınızın altına platform topuklu ayakkabı giyip, İspanyol paça pantolonunuzun paçasıyla topuklu ayakkabınızın topuğunu izleyerek boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Mini etekler

Maksi mini eteklerde doğru ayakkabı ile tercih edildiği takdirde bacak boyunuzu olduğundan çok daha uzun görünecektir. Maksi mini etekleri çorap çizmeler ile kullanmak bacak boyunuzu kesecektir. Bu tarz bir kombini ancak çok uzun bacaklara sahip olan bayanlar yapabilir. Ancak maksi mini etekleri ince bantlı ayakkabılarla hatta ten rengi ayakkabılarla birleştirmeniz bacak boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Renkler arasında geçiş

Renkler arasında geçiş de bacak boyu için çok önemlidir. Mesela kırmızı bir pantolonu siyah bir topuklu ile kombinleyerek yapabileceğiniz en büyük hatayı yaparsınız. Pantolon renginiz ile bot renginizin farklı olması bacak boyunuzu çok fazla kesecektir. Ancak pantolon renginiz ile topuklu ayakkabı renginizin aynı olması bacak boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Hele ki pantolon ile ayakkabı arasındaki çizgi hiç belli olmuyorsa. Bunun için siyah en ideal renktir. Pantolonunuzu ise olabildiğince dar tercih etmelisiniz.

Uzun Elbise

Uzun elbiseler de boyu uzun göstermek için bir avantajdır. Uzun elbiseleriniz altına çok yüksek topuklu bir ayakkabı giyerek elbiselerinizin boyunu yere değdirmelisiniz. Bu şekilde yapacağınız bir kombin ile boyunuz olduğundan çok daha uzun görünecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap