Argan Yağı Efsanesi ve Saç Bakımı

26 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

Argan Yağı ’nın Saça Olan Faydaları

Yaşlanmayla birlikte saçlarımız da kurur ve elastikiyetini kaybeder. Saçlı derimiz zaman içerisinde artan bir şekilde daha eksik sebum yağı üretir. Sebum yağı saçımızın doğal parlaklığını ve dokusunu kazanmasına yardımcı olur. Sebum yağının giderek azalması saçın incelmesine ve kalitesini yitirmesine yol açar. Saçınız her ne şekilde yaşlanırsa yaşlansın değişmez tek gerçek vardır. O da yaşlanan saçın daha fazla neme ihtiyacı olduğudur.

Argan Yağı ’nın içinde bulunan E vitamini dinç bir antioksidandır. Ve saça vakit içinde zarar veren özgürlük radikallerle savaşarak saçın hasar görmesini engeller. aynı zamanda saçlı derideki kan dolaşımına da tezgâhtar olarak sağlıklı bir saç için gerekli bir koşulu daha yerine getirmiş olur. E vitamini epidermiste 6 ay her tarafında depolanabilmektedir. böylece bir uygulamayla bile uzun süren bir etki elde edilmektedir.

Fas ’taki Berber kabileleri Argan Yağı ’nı saçlı deriye masaj yaparak uygulamışlardır. Argan Yağı ’nın öteki tüm faydalarının yanı sıra, saçın devamlılığı ve güzelliğinin korunmasına sağladığı yarar bile başlı başına fazla kayda değer bir etkidir. Argan Yağı ile saçlı deriye jurnal olarak masaj yapmanın saç dökülmesini engellediği bilinmektedir. Yaşadığımız iklim içerisinde saçlarımız kirliliğe ve kimyasal şampuanlara maruz kalmaktadır. neticede saçlarımız parlaklığını yitirir, donuklaşır, kırılgan ve kuru bir ayla gelir.

Argan Yağı E vitamini içerir ve E vitamini de saçlı derinin ve saç kökünün beslenmesine asistan olur.

Yaşlanmayı Geciktirici (Anti-Aging) Etkisi:

• Argan Yağı cildi yumuşatır, nemlendirir ve cildi kurumaya aleyhinde korur.

• Gündüz ve gece kullanımıyla kuru ve ıslak deri arasında denge kurar.

• Geceleri tüm cilt tipleri için olağanüstü bir etki oluşturur. Uyku boyunca cildin yenilenmesini sağlar ve cildin yaşlanmasına karşı savaşır.

• Nemlendirici etkisi fazla güçlüdür; cildi dışarıdan gelecek güneş, kötü hava, soğuk, çatlak ve gerginliklerin oluşumunu önleyerek erken yaşlanmanın önüne geçer.

Kahverengi Noktaların, Yüzdeki Sivilcelerin ve Boyun Çizgilerinin Giderilmesi

Argan Yağı yüze haftada 2-3 defa elde etmek üzere hafif bir masaj ile cilde yedirilerek uygulanmalıdır. Maksimum etkinin sağlanması için tercihen gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Eğer sivilceniz varsa yatmadan önce yağı pamuklu bir çubukla da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Argan Yağı mutlaka pak bir cilde uygulanmalıdır. En iyi etkinin sağlanması için yağı uygulamadan önce buhar banyosu yapınız veya en azından haftada bir kere, normal banyo yaptıktan daha sonra Argan Yağı ’nı vücudunuza uygulayın ve rahatlayın. Sonucu çabucak göreceksiniz. Cildiniz daha pürüzsüz ve yumuşak olacak ve ipeksi bir his uyandıracak.

Selülit ve Çatlak İzleri

Argan Yağı ’nı mevcut çekicilik kreminizle değiştirmeniz çekicilik uzmanları göre da önerilmektedir. Çünkü Argan Yağı %100 doğal bir üründür. Ciltteki çatlakları önlemesi ve cilde yeniden elastikiyet kazandırması açısından fazla yardımcı bir üründür. Argan Yağı kullanımıyla birlikte pek de estetik olmayan bu çirkin izler silinir ve cildiniz elastikiyet kazanır.

Göğüs Bakımı için çok iyi bir ürün:

Argan Yağı göğüs ve göğüs bölgesi bakımı için çok iyi bir üründür.
Göğüslerin forma girmiş, daha sıkı ve ıslak bir ülkü gelmesine muavin olacaktır.

Argan Yağı Kadınlar Külübü Kullanıcı Yorumları

Argan Yağı Efsanesi ve Saç Bakımı www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık