Anasayfa / Güzellik / Adım Adım Resimli Dumanlı, Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Adım Adım Resimli Dumanlı, Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Smokey eyes makyajı denemek ve yapmak son derece kolay. Gittikçe yenilenen makyaj fırça ve aparatları makyaj sektöründe uzman olmanıza gerek kalmaksızın bu modayı takip etmenizi de sağlıyor. Smokey göz makyajı kahve, siyah ya da gri göz kalemi ile kalem dağıtma fırçası ile yapabileceğiniz bir makyaj türü. Tabii bu makyajı farklı renk ve malzemelerle uyumlu kombinler gerçekleştirmek de sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalıyor.

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır Resimli

İlk önce göz makyajına başlamadan yapmanız gereken göz kapağını güzelce temizlemek olacaktır. Güzel temizlenmemiş olan göz kapağına göz makyajı yapmak performansı düşürecektir ve akma ya da toplanma sorunu yaşatacaktır.

Dumanlı Göz Makyajı yapmak için asıl olan makyaj rengi siyahtır ve adımları da şöyle olmalıdır:

  • Siyah ve yumuşak bir göz kalemini alarak kalın şekilde kirpiğin diplerine sürün. Göz kalemini sürdüğünüz zaman kirpik diplerinde kesinlikle boşluk olmamalı ve çizgi yeteri şekilde düzgün değilse de dert etmeyin.
  • Kalem şeklinde olan bir kalem dağıtma fırçası ile (kirpik diplerine hiç bulaşmadan) çizdiğiniz çizgiyi son noktadan başlayarak dağıtın.
  • Dağıttıktan sonra da kaş altına ten ya da pudra renginde bir far sürün.
  • Gözün içine ve kirpiğin diplerine yedirerek kalem sürün ve ufak dağıtma fırçası ile kirpik diplerine yoğun bir şekilde sürdüğünüz kalemi dağıtın. Hatta fırçayı kaleme sürerek daha derinlik katmanız da mümkün olacaktır.

Dumanlı Göz Makyajı Yapımı Videolu

İlginizi Çekebilir

ciltteki siyah noktalar

Ciltteki Siyah Noktalar Nasıl Geçer, Temizlenir

Günümüz birçok kadının derdi yüzünde ki siyah noktalardan kurtulamamak. Aslında çok basit birkaç adımla temizleyebileceğiniz yüzünüzü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir