2017 Yılı Kadın Saç Modelleri

Yeni bir yılla birlikte kıyafetler değişime uğrarken, saç modelleri de bu değişimden nasibini alıyor. Öncesinde daha yoğun maşalı saçlar, daha koyu renkler tercih edilirken, 2017 saç modelleri incelendiğinde yerini daha doğal modellere bıraktığı görülüyor.

1. Uzun Saç Modelleri

Son birkaç yıldır olduğu gibi uzun saçlar 2017 saç modelleri arasında da moda. Bele kadar uzanan, hatta daha da uzun, düz ve parlak saçlar bu sene bayanlar tarafından en çok tercih edilecek modellerden biri.

2. Doğal Görünümlü Dalgalar

Daha yapılı gibi duran dalgalar yerine, doğal dalgalı saçlar senenin modası olacak. Üstelik yapılan maşanın ardından saçları tarakla ya da elle dağıtarak bu görünüme kolayca kavuşmak mümkün.

3. Kahküllü Saç Modeller.

Kişiyi genç gösteren ve yüz ifadesini yumuşatan kaküllü model yine trend olacak modeller arasında.

4. Kıvırcık Saç Modelleri

2016’nın son dönemlerine doğru tercih edilmeye başlayan aşırı kıvırcık saç modelleri bu sene tam anlamıyla moda olacak.

5. Düşük Atkuyruğu

Tepeden atkuyruğu yerine ensede toplanan, hafif gevşek atkuyruğu moda olacak modeller arasında yerini alacak. Bu modeli kullanamayan bayanlara ise saçın üst kısmına bombe vererek enseden toplanmış atkuyruğu modeli öneriliyor.

6. Tostlu Saç Modelleri

Saçın belirli kısımlarına ya da tamamına yapılan tost modelleri şimdiden çok revaçta görünüyor.

7. Örgülü Saç Modelleri

Yapılan modele göre kişiyi sevecen, şık ve güzel gösterebilen örgü modelleri 2017 saç modelleri arasında yerini alacak. Özellikle saçın üst kısmından taç şeklinde yapılan modeller tercih edilebilir.

8. Islak Görünümlü Modeller

Islak görünümlü saçlar bu senenin modası arasında yer alsa da geçen seneden moda olmaya başlamış bir model.

9. Sağlıklı Görünen Saçlar

Bütün saç modellerinin yanında saçın sağlıklı olması en önemli konu. Saç hangi şekilde, renkte ve uzunlukta olursa olsun sağlıksız ve yıpranmış olması saçın büyüsünü bozuyor. Bu nedenle 2017’de sağlıklı saçlar tercih nedeni.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir