1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Tırnakların Çabuk Uzaması ve Bakımı İçin Ne Yapılmalı?

Tırnakların Çabuk Uzaması ve Bakımı İçin Ne Yapılmalı?

Tırnakların Çabuk Uzaması ve Bakımı İçin Ne Yapılmalı?

Kadınlar için tırnak bakımı oldukça önemlidir. Her hafta manikür yaptırmayan kadınlar bile tırnak etlerinde şikayet ederler. Tırnaklarında kırılma, zayıflık problemi olanlar ise daima bir arayış içinde olurlar. Son yıllarla takma tırnakların popülerleşmesiyle hep o istenilen manikürlü uzun tırnaklara sahip olabilen kadınların yanı sıra takma tırnak kullanmak istemeyen kadınlar için elbette güçlü ve uzun tırnaklara sahip olmak çok da zor değil. Bunun için yazının ileri bölümlerinde hem tırnaklarınıza nasıl daha iyi bakabilirsiniz hem nasıl güçlendirebilirsiniz hem de nasıl hızlı uzatabilirsiniz bunlar için ufak tüyolar vereceğim.

Öncelikle tırnaklar için, vücudumun her yerinde olduğu gibi nem çok önemlidir. Günde 1,5-2 litre su tüketiminin yanında tırnaklar nemlendiriciyle düzenli olarak nemlendirilmelidir. Nemsiz tırnaklar sertleştiği için kırılmaya daha müsaittir. Aynı zamanda tırnak kenarlarındaki etlerinde yumuşamasını sağlar ve daha bakımlı görünür. Bunun dışında tırnakların suyla aşırı teması da tırnak sağlığı için olumsuz sonuçlar doğurur. Limon bakımı yapmak tırnakların güçlenmesi ve beyazlaması için oldukça etkilidir. Fakat bunu da fazla yapmamak gereklidir. 4-5 günde bir yapmak idealdir. Bakım kremlerini ve besleyici, güçlendirici tırnak ürünlerini kaliteli seçmekte ve doğru uygulamakta yarar var. Kalitesiz ürünler tırnaklarınıza yarar sağlamayacağı gibi zarara da neden olacaktır. Vazelin, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı gibi ürünler hem tırnaklar için hem de tırnak etleri için çok önemlidir. Bunların yanı sıra keratin bakımı yapmak saçlara olduğu gibi tırnaklara da çok yararlıdır. Çünkü keratin zengin protein içeriği sayesinde dokuları birbirine kenetler ve sağlamlaştırır.

Bunların yanı sıra meyve kabuğuyla masaj, aşırı zorlayıcı hareketlerden kaçınma da tırnaklarınız için yararlı olacaktır. Tırnakları devamlı olarak kesmektense iyi bir törpü edinmek ve ihtiyaç oldukça bununla tırnakları düzeltmek gereklidir. Kırılan veya soyulan tırnaklarınıza ilk müdahaleyi törpüyle fazla zorlamadan tek yöne doğru düzeltmek doğru olandır. Son olarak haftada bir yapacağınız bir kür paylaşmak istiyorum. Bunun için bir kaba ılık bir su koyun. Bir tatlı kaşığı tuz bir yemek kaşığı sirke, bir tatlı kaşığı zeytinyağı son olarak biraz limon suyu ekleyin bu karışımın içinde ellerinizi 15-20 dakika bekletip ardından tırnaklarınıza manikür yapabilirsiniz.

1 Haftada Tırnak Uzatma Melek Hanım Farkıyla.

Yorum Yap

Yorum Yap