Tesettürlü Kadınlardan Duygu ve Düşüncelerini Ortaya Koyan 17 İtiraf

25 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

Başörtülü kadınlar, durumlarından dolayı yaşadıkları zorluklarla hissettiklerini itiraf uygulaması Whisper’da dile getiriyor ve birbirleriyle paylaşıyorlar. İşte dünyanın dört bir yanından tesettürlü kadınların itirafları.

1. “Başörtümü seviyorum fakat ara sıra insanların fena bakışlarına maruz kalıp, kendi kendime keşke hiç takmasaydım şunu diyorum. Irk beni niçin anlamıyor ve kıyafetimle yargılıyorlar?”

2. “Başörtüsü takmam konusunda bana zorlama yapılıp yapılmadığının sorulmasından korku ediyorum. Neyin baskı kurduğunu biliyor musunuz? Bana bunu takmamam gerektiğini söyleyerek beni rahatsız eden sizler zorlama kuruyorsunuz.”

3. “Hiç kimsenin başörtüm hakkında ne dediğini umursamıyorum. Kimseyi sevindirmek gibi bir düşüncem de yok.”

4. “Başörtüm içimdeki güzelliği yansıtıyor.”

5. “Bir başörtülü olarak, batılılar bana saldırdığında gururlanıyorum, çünkü bu çağrıda bulunmak oluyor oysa onlar benim dinim ve klişelerin aleyhinde ön yargılı olmayacak değin kültürlü değiller.”

6. “Başörtüm benim prenses tacım. Hem “saçımı” (örtümü) her gün ayrı renk yapabilmek büyük bir misafir etme.”

7. “Her gün başörtümü takıyorum ve bahse girerim ancak düşündüğünüzden daha mutluyum.”

8. “Başörtüm başımda olduğunda her şeyi başarabilecekmiş gibi hissediyorum.”

9. “Başörtümü seviyorum ama onu erkeklerin kadınları denetleme altına elde etmek için kullandığı kanaati için takmıyorum. Allah için ve ona olan inancımı göstermek için takıyorum. Bundan utanmıyorum.”

10. “Başörtüm olmasaydı ahali olasılıkla benim Müslüman olduğumu anlayamazdı. Bu sebepten başörtülü olmaktan gurur duyuyorum.”

11. “Başörtülü olmak fazla eğlenceli. Çünkü sadece 10 dakikada hazırlanabiliyorsunuz ve irk yine de size iltifatta bulunabiliyor.”

12. “Ben Müslümanım. Feministim. İnsanım. Başörtüsü takıyorum. Allah’ı seviyorum ve bir terörist değilim.”

13. “Başörtüm; asaletim, saygım ve onurum. Onu asla bu gelip geçici dünyaya değişmeyeceğim.”

14. “Başörtümü seviyorum. O benim feminist olduğumu göstermenin, nasıl olduğumu özgürce açıklama etmemin yolu. İnsanların bana onu cebren mı taktırıldığını sormalarından nefret ediyorum.”

15. “Ben başörtülüyüm ve onu çok seviyorum. İnsanların sevdiğim bir şeyi yapmamdan ötürü benim küçümsemesinden bıktım.”

16. “Başörtüsü takmam güvende hissetmemin sebebi. Başörtümün dıştan olan tüm fena şeylerden beni koruduğuna inanıyorum.”

17. “Başörtümü gururla takıyorum. Uğruna yaşadığım İslam’ı temsil ve sembolize ediyorum. Bunu yaptığım için çok onurluyum. Elhamdülillah.”

Tesettürlü Kadınlardan Duygu ve Düşüncelerini Ortaya Koyan 17 İtiraf www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık