Öğrenmeye Aç Bünyelere Özel Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 18 Ilginç Veri

Öğrenmeye Aç Bünyelere Özel Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 18 Ilginç Veri

Öğrenmeye Aç Bünyelere Özel Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 18 Ilginç Veri

Muhtemelen ilk olarak duyacağınız 18 hayret verici veri, Imgur’un katkılarıyla sizlerle:

Kaynak: http://imgur.com/gallery/8uJAT

1. Dr. Seuss’un ilk kitabı, yirmiden artı yayınevi kadar reddedilmişti.

Bunun üzerine pes eden Seuss kitabını yakmaya giderken, üniversiteden bir arkadaşına rastladı. Bu arkadaşı, Vanguard Press’te Çocuk Edebiyatı Editörü olarak çalışıyordu. Seuss sonra bu olayla ilgili şunları söyleyecekti: “Madison Avenue’nun diğer tarafına dürüst gidiyor olsaydım, bugün kuru arıtma işinde olurdum.”

2. Pirinç, doğrusu suyun içinde yetişmeye ihtiyaç duyan bir bitki değil.

Bu şekilde yetiştirilmesinin sebebi, yabani otlar ve haşerelerden korunarak daha artı ürün vermesi.

3. Ukraynalı eski atlet Sergey Bubka, her yeni rekorda Nike’ın verdiği primden yararlanabilmek için dünya sırıkla atlama rekorunu daima minik yüksekliklerle kırmıştı.

Bubka, iki sene içinde kendi dünya rekorunu 14 kere kırdı.

4. Microsoft Solitaire oyunu, Wes Cherry adında bir yaz stajyeri kadar geliştirilmişti. Wes’e uygulama için hiçbir imtiyaz hakkı verilmedi.

5. ABD’nin Irak’ı işgali, ilk olarak “Operation Iraqi Liberation” (Irak Özgürleştirme Operasyonu) olarak anılıyordu. Fakat bu ismin kısaltması “OIL” yani “petrol” kelimesini oluşturduğundan, son kelime “freedom” (serbest) olarak değiştirildi.

6. 1904 yılında Carl Pettersson ismindeki İsveçli bir denizci, geçirdiği gemi kazası sonucu kendini Papua Yeni Gine’de yamyam kabilelerin yaşadığı bir adada buldu.

Pettersson, kralın kızı kendisine aşık olunca onunla evlendi; kralın ölümünden sonra da tahta çıktı.

7. ABD Hükümeti, Soğuk Savaş’ın sonlarına dürüst Afgan çocukların içlerinde baskı içerikli resimler ve İslami militan öğretileri yer alan ders kitapları okuması için milyonlarca dolar harcadı.

Amaç, onları Sovyet işgaline karşısında direnmeye kışkırtmaktı.

8. “The Empire Strikes Back” (Yıldız Savaşları: Bölüm V – İmparator) filminin çekimleri esnasında kokaine bağımlı olan Carrie Fisher, aşırı doz nedeniyle hastaneye kaldırılarak son anda kurtarıldı.

9. 1700’lerin başında yaşanan sayısız mücadeleler sırasında, ismi bilinmez Güney Carolinalı bir Catawba savaşçısı, bir New York Seneca müfrezesi tarafından pusuya düşürüldü.

Kurtulmayı başaran savaşçı, yedi Seneca’yı öldürdükten sonradan tekrar yakalandı. Senecalar, savaşçının elbiselerini çıkardılar, onu bağladılar ve geçtikleri yerlerdeki insanların onu kırbaçlamasına izin vererek New York’a dürüst yola koyuldular. Bu şekilde 800 km gittikten sonra Catawba’yı çözdüler; savaşçı fırsattan istifade ederek, yakınlardaki nehre atladı ve yüzeye hiç çıkmadan tüm nehri yüzerek geçti ve ormanın derinliklerinde kayboldu. Aynı gece, kendisini aramak için gönderilen Seneca müfrezesini öldürdü. Senecalar, savaşçının bir büyücü olduğuna kanaat getirerek onu aramaktan vazgeçti. Savaşçı, Güney Carolina’ya geri döndü, öldürdüğü yedi Seneca’nın cesetlerini toprağın altından çıkararak kafa derilerini yüzdü.

10. Tom Cruise, Londra’daki bir gösterimde “Lock, Stock and Two Smoking Barrels”ı izledi ve filmin ABD’de gösterimini desteğiyle garantiledi. Bu da Guy Ritchie, Matthew Vaugh ve Jason Statham gibi isimlerin kariyerlerinin başlangıcı demekti.

11. Bill Watterson, meşhur “Calvin ve Hobbes” karikatürünün canlandırma film uyarlamasının yapılmasına izin vermeyi düşünüyordu. Onu bundan vazgeçiren şey ise Calvin’in sesini duymayı hiç ama hiç istemediğini ayrım etmesi oldu.

12. Yaratıcısına göre gerçek bir bikini, bir alyansın içinden geçebilecek kadar küçük olmalı.

“Bikini, annesinin kızlık soyadı dıştan bir kadının her şeyini gözler önüne seren iki parçalı bir mayodur.”

Bikini, adını atom bombasının test edildiği Bikini Mercan Adası’ndan alıyor. Çünkü yaratıcısına kadar “tıpkı atom bombası gibi, bikini de ufak ve sarsıcı.”

13. Star Wars’ta Obi-Wan Kenobi rolüyle izlediğimiz Ewan McGregor’un kardeşi Colin McGregor, Birleşmiş Krallık Kraliyet Hava Kuvvetleri’nde ödev yapan ve Obi-Two ismiyle anılan bir pilot.

14. 2016 yılında İngiltere’de yaşanan olayda, içinde hala dumanı tütmekte olan sıvı nitrojen bulunan bir shot’ı içen kadının midesinin büyük bir kısmı alındı.

Bar, 100,000 pound’luk para cezasına çarptırıldı.

15. Dave Grohl, Kurt Cobain’den o denli çekiniyordu ki; Nirvana ile turdayken yazdığı şarkıların çoğunu ondan saklıyordu. Kurt Cobain’in ölümünden daha sonra bu şarkılar, Foo Fighters’ın birincil albümünü oluşturacaktı.

16. Billy Crystal’ın “Prenses Gelin” filmindeki karakteri Miracle Max böylece komikti ancak aktörlerden biri gülmemek için kendini sıkarken kaburgasını çatlatmıştı.

17. Süpersonik Alçak Irtifa Füzesi (SLAM), iptal edilmiş bir nükleer ramjet füze projesi. Bu füze eğer üretilseydi, 16 adet savaş başlığı taşıyabilecek, hiç durmadan aylar baştan başa yolculuğunu sürdürecek, gittiği her yere radyasyon yayacak ve ağaç zirvesi yüksekliğinde uçarak altından geçen herkesi öldürecekti.

18. Londra’nın 2. Dünya Savaşı’ndan önceki nüfusuna erişebilmesi 2016’in Ocak ayını buldu.

Öğrenmeye Aç Bünyelere Özel Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 18 Ilginç Bilgi www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)