1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Makyajı Daha Kalıcı Hale Nasıl Getirebilirim

Makyajı Daha Kalıcı Hale Nasıl Getirebilirim

Bu bir sihir değil. Tabi ki püf noktaları var. Bunlar için üretilmiş bir sürü kozmetik üründe var. Fakat ben temel mantıkları anlatmak istiyorum.

Makyaj bazlarının kalıcılığı arttırmaya yönelik olanları genellikle biraz yapışkanımsı olanlardır. Bundan yola çıkarak Nivea After Shave Balm ı duymayan kalmamıştır. Ürünün bu kadar ünlenmesinin sebeplerinden biri yapışkanımsı olmasından geliyor. E bunu sağlayan ne dersek cevapı ‘Gliserin’ de bulacağız. Bu gliserini eczanelerden alabilirsiniz. Canınız nası istiyorsa öylede değerlendirebilirsiniz. Tırnak kenarlarınıza sürüp yatabilirsiniz. Ne bilim kurumuş dudaklara sürebilirsiniz, kurumuş gözaltlarına sürebilirsiniz. El kreminizle karıştırıp kış aylarında kullanıma uygun hale getirebilirsiniz. Ama şimdi biz bunu yüzümüze nasıl uygulayacağız buna bakacağız.

Bir tane krem var. Eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz. Tamamen zararsız hafif bir krem. Fiyatı aşağı yukarı 6 TL. adı Excipial Hydro. Bu krem su içinde yağ emülsiyonudur. Çok hafif bir krem. İçine ne katarsanız kolaylıkla kaldırabilecek, değişik maddeler barındırmayan süt kadar sade bir krem. Ben bu kremi bazen fondötenle karıştırıp daha az kapatıcı bir bitişe sahip olmak için de kullanıyorum. Sizin burada yapacağınız, bu krem ile gliserini karıştırıp kendi makyaj bazınızı oluşturmak. Direk gidip Nivea After Shave Balm neden almıyorum diyebilirsiniz tabii ama ben gliserinin ve bu kremin kendi kendilerine de birçok iş gördüğünü, günlük nemlendirici olarak dahi kullanabileceğinizi de söylemek istediğim için, ayrı ayrı alırsanız hemen hemen aynı fiyata daha efektif iki ürün sahibi olmuş olursunuz.

Bu karışımı hazırlayıp bir kenara koyabileceğiniz gibi her makyajdan önce birazcık kremle birazcık gliserini karıştırıp yüzünüze yedirin biraz dinlendirin. Bırakın yüzünüz emsin. Ardından fondöteni yüzünüze krem sürer gibi sürte sürte değil de hafif hafif hatta mümkünde nemli makyaj süngeriyle tampon hareketlerle yedirin. Fondöten iyice emildikten sonra sıkıştırılmış bir yüz pudrası ve sık kıllara sahip büyük bir pudra fırçasıyla yüzünüzdeki ürünleri oynatmayacak şekilde dairesel hareketlerle pudrayı uygulayın. En son su ve gliserin karışımı hazırlayın. Bu karışımı çalkalayıp yüzünüze sıkın. Buda emildikten sonra makyajınızın kalıcılığı en az 3 saat daha fazla artmış olacak. Bu aşamalar fondöteni yüzünüze kitleyecek.

Yorum Yap

Yorum Yap