Anasayfa / Genel / Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler

Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler

Makyaja yeni başladıysanız öncelikle malzemeleri daima az az kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Makyaj bildiğiniz gibi öyle çokta ucuz bir şey değil. En azından böyle düşünürseniz elinizi korkak alıştırmış olursunuz diye düşünüyorum. Sonra makyaja adım adım başlayın. Bütün teknikleri 2 – 3 seferde tamamen kapamayacağımızı biliyoruz. O yüzden adım adım gidelim. İlk denememizde mükemmel gece makyajı yapamayacağımızı bilelim.

Bütün ürünleri tek seferde almak mecburiyetiniz yok. Makyaj koleksiyonu oluşturmak 2 3 yılınızı alabilir. Ürünlere sırf sahip olmak için para vermeyin. Gerçekten ihtiyacınız olduğu kanaatine varın, ondan sonra alın. Ürünleri daima araştırın. Bir iki kişinin yorumuyla almayın. Deneme, tester alma şansınız varsa eğer, ürünü satın almadan önce bunları değerlendirin ondan sonra alın. Bir iki kişinin yorumuyla almayın. Bir kişi iyi dedi diye iyi olacak diye bir şey yok, kötü dedi diye kötü olacak diye bir şey yok. Nasıl cildimiz kişisel ise tercihlerimiz de kişiseldir.

Makyaj fırçaları makyajın doğru ve güzel bir şekilde uygulanması için elzemdir. Mutlaka ihtiyaç dahilinde fırçaları almaya özen gösterelim. Hiç bir şey pahalı olmak zorunda değil. Sizi güzel göstermesi yeterlidir.

Makyaj yapmaya başlamadan önce bir bilenle beraber uygulamalı olarak makyaj yapın. Sadece izlemek dinlemek yeterli olmaz. Kendinize makyaj yapmak başkasının anlatmasından veya başkasının kendine yapmasından çok farklı bir şeydir. Kendi tercihlerinize göre nasıl makyaj istediğinizi kendiniz seçiniz. Çünkü makyajda doğru ya da yanlış yoktur. Siz kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız doğru makyaj odur. Sadece genel kabul görmüş kanılar vardır ve biz bunları yansıtıyoruz. Çünkü bugün senin beğenerek yaptığın makyaj günümüzde garip görünebilir ama belki 2 yıl sonra en trend makyaj haline gelebilir. Ne de olsa makyajın amacı olduğumuzdan bir parça daha güzel görünmek. Aynaya baktığınızda kendinizi güzel gördüğünüz makyaj sizin makyajınızdır. Sonuçta makyaj silene kadar sizinle. Sizin bir parçanız değil aksesuarınız.

Makyajınızın uzun süre yüzünüzde kalmamasına dikkat edin. Asla temizlemeden yatmayın. Cildinize göre bir temizleme ürünü seçin, daima suyla makyajınızı akıtın, nemlendirmeyi asla pas geçmeyin. Haftada bir peeling yapmayı unutmayın. Cildinize ne kadar iyi bakarsanız makyajınız o kadar iyi görünecektir ve makyaj malzemelerinin zararlarından o kadar fazla korunabilmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir

takilar

İsimli Kolyelere Yeni Soluk Getiren Hariqa Takılar

Kadınların vazgeçilmezi, kıyafetlerinin olmazsa olması aksesuarlar arasında olan takılar çok geniş bir yelpazede çeşitlenmiştir. Ürün …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir