Makyaj uzmanlarından 10 kusursuz makyaj tüyosu!

12 Mayıs 2016
8 kez görüntülendi

Meşhur makyaj artistleri makyaj hatalarını ve deri kusurlarını gizlemeye tezgâhtar makyaj sırlarını paylaşıyor!

Dudak çizgisi için sivri uçlu kalem koşul!

Dudak makyajında kalemle dudak hatlarını belirgin bir şekilde belirginleştirmek 90 ’lı yıllardan günümüze ışınlanan en popüler trendlerin başında geliyor.

Dudak biçimini vurgulamak için kullandığınız kalemin ucunun da sivri olması gerekiyor. böylece dudaklarınıza kalem sürmeden önce ucunu mutlaka açmalısınız.

Pürüzsüz dudaklar!

Dudak Boyası sürmeden önce dudaklarınıza uygulayacağınız peeling bakımı rujunuzun daha düzgün dağılmasını sağlayacak. Dudaklarınıza son dokunuşu dudak maskesiyle yapabilirsiniz. bu uygulamalar doğal dudaklarınızın gün boyu olağanüstü görünmesini sağlayacak.

Saç çizginize kontür uygulayın!

Elmacık kemiklerine kontür tekniği uygulanırken yapılan en büyük kusur makyajı iyice bölgeye yaymamak değil, koyu gölgeyi elmacık kemiklerinin altından saç çizgisine dek uzatmamak.

Yüz kontürü uygulamasında elmacık kemiklerinizin altına uyguladığınız koyu gölgeyi şakaklarınıza dek uzattığınızda yüz hatlarınız belirginleşecek ve istediğiniz görüntüye kavuşacaksınız.

Kapatıcı için bambaşka fırça kullanın!

Cildinizdeki kızarıklık ve sivilceleri kapatmak için kapatıcıyı ayrı bir fırçayla uygulayın. Fırçayla yapacağınız kısa seri hareketler yaparken fırçanın ucundaki kıllar sivilcelerin her tarafına ulaşırken kapatıcının daha etkin dış görünüş yaratmasını sağlar.

Salisilik asit taşıyan kapatıcılar kullanarak cildinizde sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz.

Dudak çizgisi için sivri uçlu kalem şart!

Dudak makyajında kalemle dudak hatlarını keskin bir şekilde belirginleştirmek 90 ’lı yıllardan günümüze ışınlanan en popüler trendlerin başında geliyor.

Dudak biçimini vurgulamak için kullandığınız kalemin ucunun da sivri olması gerekiyor. bu nedenle dudaklarınıza kalem sürmeden önce ucunu mutlaka açmalısınız.

19

Pürüzsüz dudaklar!

Ruj sürmeden önce dudaklarınıza uygulayacağınız peeling bakımı rujunuzun daha düzgün dağılmasını sağlayacak. Dudaklarınıza son dokunuşu dudak maskesiyle yapabilirsiniz. bu uygulamalar doğal dudaklarınızın gün boyu harika görünmesini sağlayacak.

29

Saç çizginize kontür uygulayın!

Elmacık kemiklerine kontür tekniği uygulanırken yapılan en büyük kusur makyajı tamamen bölgeye yaymamak yok, koyu gölgeyi elmacık kemiklerinin altından saç çizgisine değin uzatmamak.

Yüz kontürü uygulamasında elmacık kemiklerinizin altına uyguladığınız koyu gölgeyi şakaklarınıza dek uzattığınızda yüz hatlarınız belirginleşecek ve istediğiniz görüntüye kavuşacaksınız.

39

Kapatıcı için bambaşka fırça kullanın!

Cildinizdeki kızarıklık ve sivilceleri kapatmak için kapatıcıyı öbür bir fırçayla uygulayın. Fırçayla yapacağınız kısa süratli hareketler yaparken fırçanın ucundaki kıllar sivilcelerin her tarafına ulaşırken kapatıcının daha etkili görünüm yaratmasını sağlar.

Salisilik asit içeren kapatıcılar kullanarak cildinizde sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz.

49 Makyaj uzmanlarından 10 hatasız makyaj tüyosu! www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Makyaj uzmanlarından 10 kusursuz makyaj tüyosu! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık