1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Makyaj Tazeleyeceklere Öneriler

Makyaj Tazeleyeceklere Öneriler

Makyaj tazeleme konusuna değinmeden makyajın kadın hayatındaki önemini kısaca anlamamız gerekir.

Kadınlar geçmiş tarihlerden günümüze dek bakım konusunu oldukça ciddiye almışlardır. Makyaj ise bu aşamanın zirve noktasıdır. Rujlar, fondötenler, maskaralar, nemlendirici kremler ve buna örnek sayabilecegimiz bir çok ürünler… Bayanlar yüzlerinin her hattı için farklı ve çeşitli malzemeler kullanır. Kullanım sebebine gelecek olursak makyaj yapan bayan kendisini özel hissettirmek ve karşısındaki kişiyi “ bay / bayan “ kendisine hayran bırakmaktır.

Makyaj yapmak zaman ve sabır isteyen bir iştir. Makyaj malzemesini doğru kullanmak, ten rengiyle orantilamak hatta ve hatta rujun ve göz farının giyineceği elbiseye uyum içinde olmasını sağlamaktır

Peki makyajı gün içerisinde ilk yapıldığı zamanki gibi korumak?

İşte buda makyajın bana göre ek mesai’sidir. Çünkü makyaj tazelemenin zaman ile kavramı her an’dır. Mutlu veya hüzünlü iken göz yaşı dökmek, havanın sıcaklığına göre makyajın bozulmasına engel olamamak ve buna birçok örnek. Burada devreye her zaman hazırda bulunan bayanın çantasında ki makyaj malzemeleri ve 5 dakikacık makyaj tazeleme molası giriyor. Tabiki bunun için yapılması gereken yer ise gidebileceğiniz bütün yerlerde bulunabilen bayan lavabolarıdır. Kadınlar her zaman taze kalmayı bilirler. Bu konuda harcadıkları zamanın değeri normal insanların iş yerlerinde veya eğlence yerlerinde harcadığı zamana eş değerdir.

Aynanın karşısına geçtiklerin de yaptıkları eserin gün içi zamanla hataya uğramış yerlerini ufak dokunuşla rutüşlemek ise taze kalmanın enfes tarifidir. Bunun sonucunda ilk makyaj yaptığı ana tekrar döndüğünü hissederler.

Makyaj tazelemek ilk başta yapılan sanatı korumak ve eseri her an taze tutmaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap