1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Makyaj Tazelemenin Püf Noktaları

Makyaj Tazelemenin Püf Noktaları

Makyaj çok eski toplumlardan beri kadının olmazsa olmazı. Kadının makyajı, genelde erkeğe güzel görünmek için yaptığı düşünülse de, makyaj temelde kadının kendisi için vardır. Yani kendisini daha iyi hissetmek ve daha fazla kendine güven duymak…

hızlı makyaj tazeleme

Her ne kadar makyaj çok eski toplumlardan beri kadının başat argümanı olsa da önemi ve makyaja duyulan ihtiyaç son dönemde çok daha artmıştır. Sosyal hayat içerisinde daha ciddi roller almaya başlayan kadın için makyaj artık günde sadece bir kere yapılan, seremonik bir ritüel olgusundan çıkmış, gün içerisinde düzenli olarak yenilenmesi gereken ‘yaşamsal bir ihtiyaç’ halini almıştır. Peki bu kadar önem kazanan makyajın sürekli aynı etkide görünmesi için küçük ama önemli adımları neler gelin bir göz atalım.

Makyaj sektörü her ne kadar son dönemlerde olabildiğince doğallık ve organiklik üzerine ciddi çalışmalar yapsa da, sonuç itibariyle bütün makyaj malzemeleri belli bir kimyasal süreçten geçmektedir. Bundan dolayı, siz siz olun kesinlikle belli bir kalitenin altındaki makyaj malzemelerini kullanmayın. Konuyla ilgili bir diğer önemli nokta da vücudunuzun asit-baz dengesine uygun ürün kullanmak olacaktır.

Abartı Makyajdan Kaçının

Makyaj tazelemenin en önemli noktalarından biri de elbette olabildiğince aynalarla barışık olmanızdır. Eskiler boşuna, ‘Şeytan ayrıntıda gizlidir.’ dememişler. İşte makyajda da o aytıntı, olabildiğince aynalarla olan ilişkinizdir. Yani herkesten önce nasıl göründüğünüz hakkında en önemli fikir sahibi siz olmalısınız. Makyajın nasıl göründüğünü de sık yapılacak ama çevreyi rahatsız etmeyecek kontrollerle en önce siz değerlendirmelisiniz.

Tüm bunlarla beraber, yanınızda size her zaman deyim yerindeyse can simidi olacak, taşınması kolay makyaj malzemeleri ve ayna bulundurmayı da unutmayın. Tekrarlamakta fayda var, ‘Şeytan ayrıntıda gizlidir, ayrıntılar da medeniyeti oluşturur.’

HIZLI MAKYAJ TAZELEME TEKNİKLERİ VİDEOSU

Yorum Yap

Yorum Yap