1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Kıyafete, Halıya, Koltuğa, Ayakkabıya Yapışan Sakız Nasıl Temizlenir?

Kıyafete, Halıya, Koltuğa, Ayakkabıya Yapışan Sakız Nasıl Temizlenir?

Sakız çiğnemek bazen rahatlamamızı sağlayabiliyor fakat çiğnediğim sakızı sağda solda unuttuğumuz olabiliyor. Dolayısıyla sakız kıyafetimize, koltuğa, halıya, ev terliğine ve ayakkabılarımıza yapışabiliyor..

Sakız yapışkan bir yapıya sahip olduğu için elimizle yapışan sakızı çıkartmış olsak da sakızın lekesi yüzeyden çıkmıyor. Her işte olduğu gibi bunun da bir kolayı elbette var…

Kıyafete yapışan sakız lekesiz şekilde nasıl çıkartılır?

Sakız yapışan elbiseyi bir poşete koyarak buzluğa veya derin dondurucuya koyun.. Buzluktan 1 saat sonra çıkartın donan sakızın elinizle hafif ovaladıktan sonra kolaylıkla çıkacağını göreceksiniz..

Halıya, koltuğa yapışan sakız leke bırakmadan nasıl çıkartılır?

Halı ve koltuğu buzluğa koyamadığınızdan dolayı bu biraz daha zor olsa da imkansız değil.. Buzu sakız lekesinin üstüne koyup bir süre beklerseniz sakız temizlenebilecek kıvama gelecektir. Lekesiz şekilde sakızın çıktığını göreceksiniz. Burada şuna dikkat edilmelidir ki halının veya koltuğun üzerine koyduğunuz buz bir pet şişenin veya poşetin içinde olmalıdır yoksa buz eriyince ıslaklık olacaktır..

Ev terliğine ve ayakkabıya yapışan sakız en kolay nasıl temizlenir?

Terliğin veya ayakkabının tabanına hatta yan kısımlarına yapışan terlik, ayakkabıdan da sakız lekesi poşetin içine konulup 1 saat bekletildikten sonra rahatlıkla temizlenebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap