1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Kaşları Doğru Şekilde Nasıl Boyarız

Kaşları Doğru Şekilde Nasıl Boyarız

Kaşlar yüzümüze mimik katan en önemli parçalarımızdan birisidir. Kaşımızın şekli ve rengi ifademiz konusunda çok etkilidir. 2016 nın başlarında kalın dolgun az boyanmış kaşlar modayken sonlarına doğru geldiğimizde keskin bir şekilde çizilmiş, olması gerekenden daha fazla ve koyu renkle boyanmış Instagram kaşları moda oldu.

Tabi ki bu birçoğumuzun hoşuna gitmiyordur. Belki dalga geçenler vardır aramızda ama bakalım o arkadaş kaşları konusunda başarılı mı?

Öncelikle kaşların doğru bir anatomiye sahip olması çok önemlidir. Bir kalemi burnumuza yaslayalım. Yukarı doğru çıktığımızda kaşımız işte oradan başlamalı. Kavis kısmı ise, kalemin bir ucu burnumuza dayalı, ortası göz bebeğimizden değerken kaşımıza geldiğimiz yerde olmalı. Bitimi ise kalemi burnumuzdan gözümüzün bitimine koyduğumuzda kaşımıza denk gelen kısımda olmalı.

kaş nasıl boyanır

Şimdi anatomisini anlattıktan sonra, kaşlarımızı nelerle doldurabileceğimize gelelim. Pomad, kalemi far, marker, renkli kaş maskarası gibi birçok ürün var. En doğal görüntüyü farlar verir. Daha sonra kalem, marker ve pomad olarak devam eder.  Mesela kaşımız olması gerekenden kısa ise ve onu biraz uzatmak gerekiyorsa bunun için marker kullanmalıyız. Bunlar kalem eyeliner şeklinde olan ama tabi ki kaş rengine uygun ve incecik ucu olan ürünlerdir. Kıl efekti veren küçük hareketlerle kaşımızın uzatabiliriz. Bu doğan bir kıl efekti verdiği için önemli bir tüyodur. İkinci olarak kaş farı ve kesik uçlu bir fırçayla uygulamanızı tamamlayabilirsiniz.

Burada ürünlere ve renklerine çok dikkat etmemiz gereklidir. Pomad dediğimiz ürünler renkli vazelin gibi ürünlerdir. Çok yoğun renk verirler ve o istemediğimiz keskin, çizgi film gibi kaşlara neden olurlar. Kaş kalemlerinin ise bazıları çok kremsi yumuşak yapıda bazıları ise taş gibi bir yapıda olurlar. Biz az renk veren, serte yakın bir kaş kalemi tercih etmeliyiz. Renk olarak ise her zaman sarışın ise en fazla 2 ton koyusunu, esmer isek ya sacımızın tam rengini ya da en fazla 1 ton aşağısını veya yukarısını tercih etmeliyiz. Kaş farları ise kullanımı kişiden kişiye değişen ama genelde çok hata yapılamayacak bir ürün çeşididir. Daha doğan ve güzel bir sonuç elde etmeye daha elverişlidir.

Kaşlarınızı her zaman şeffaf bir kaş rimeliyle tarayarak bitirmek en doğru hareketlerden birisidir. Renkli bir uygulama yaptıktan sonra renkli bir kaş maskarası tercih edilmemelidir. Eğer kaşınızın şeklinden memnunsanız sadece yoğunluk arayışındaysanız renkli kaş maskaraları size yeterli olacaktır.

KAŞ BOYAMA VİDEOSU

Yorum Yap

Yorum Yap