1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Göz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir

Göz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir

Göz makyajı için temel olarak 4-5 fırça yeterli olacaktır. Fırçalar göz makyajının en temel püf noktalarından biridir. Bir diğer temek nokta ise farların çok iyi dağıtılmasıdır. Eğer farı süreyim ama azcık dağıtayım öylede olur nede olsa derseniz o far güzel durmaz.

evde göz makyajı

Öncelikle göz makyajının temel noktası gözü hazırlamaktır. Bir diğeri kaşların doğru bir şekilde alınması ve doldurulmasıdır. En sonuncusu ise gözaltı kapatma işleminin tam anlamıyla ve kusursuz yapılmasıdır.

göz makyajı yapılması

Göz makyajı yaparken istediğiniz far paletini ve farları edinebilirsiniz. Temelde gerekli olan renkler bir tane orta ton, bir tane koyu ton. Bir tane de ışıltını tondur. Yaptığınız makyaja göre bu değişebilir. Gerekli olan fırçalar ise bir tane karıştırma fırçası yani orta boy ve yumuşak çok kıla sahip bir fırça. Bir tane rengi yerleştirmek için kısa, tok ve düz yüzeyli bir fırça. Diğer fırçalar yine yapmak istediğiniz makyaja göre kendi seçimlerinize kalmış fırçalardır.

evde göz makyajı yapmak

Göz makyajına başlanırken öncelikle damarlı görüntüden kurtulmak için kapatıcı ile renk eşitlemesi yapılmalı ve bir ten rengi farla sabitlenmeli. Orta tonlu far karıştırma fırçasına alınıp gözün katlanma bölgesinde sağa sola hareketlerle hiçbir baskı uygulamadan yayılmalı. Göz kapağına istenen tonda bir far sürüldükten sonra aynı orta ton far tekrar alınıp aynı yere tekrar sürülmeli. Bu iki işlem istenilen sonuç elde edilinceye kadar en az 2 defa olmak koşuluyla tekrar edilmeli. Bu aşamalar sonunda günlük kullanım için bir göz makyajı elde etmiş oluyorsunuz.

göz makyajı yapılır

Daha yoğun makyajlar için karıştırma fırçanızın aynısının bir boy küçüğünü alarak bu sefer koyu tondaki farı gözün sadece dış köşesine uygulayıp karıştırma fırçasıyla üzerinden tamamen yumuşak bir görüntü elde edene kadar geçmelisiniz. Göz makyajı yaparken gözünüzü daima badem şekle yaklaştırmaya çalıştığınızı unutmayın çünkü ideal göz tipi budur.

göz temizleme nasıl yapılır

Makyajınızı bitirdiğinizde her zaman eyeliner sürme zorunluluğunuzun olmadığını bilin. Bu daha buğulu bir görüntü elde etmenizi sağlar. Daha yumuşak bakışlara sahip olmanızı sağlar. Gözünüzü kapattığınızda tam ortasına beyaza yakın bir farı dokundurmanız gözlerinizi daha aydınlık ve parlak gösterir. Son olarak gözaltlarınıza orta ton bir farı incecik bir şekilde sürmeyi unutmayın ve bunu gözün bitiminde üst tarafla birleştirin. Bu daha büyük gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Göz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir adlı yazımızın faydalı olması dileğiyle.

göz makyajı yapmak için

EVDE MAKYAJ VİDEOSUNU İZLE

Yorum Yap

Yorum Yap