Dünyanın Ne Kadar Gizemli Bir Yer Olduğunu Kanıtlayan 20 Ilgi Çekici Durum

28 Nisan 2016
8 kez görüntülendi

Dünya, açığa kavuşturulmayı bekleyen öyle çok gizemle doymuş. Hemen Şimdi sırrına vakıf olamadığımız esrarlı olayları ve ‘nasıl’ını tahayyül etmekte zorlandığımız garip gerçekleri bir Imgur kullanıcısı bizim için derlemiş. İşte dünyanın ne kadar ilgi çekici bir yer olduğunu size bir kere daha hatırlatacak 20 gizemli durum:

Kaynak: https://imgur.com/gallery/eXtxB

1. Bir kadın bedenine ait bu kalıntılar, ölümünden 2000 yıl daha sonra bulunduğunda; bilim insanlarının günümüzde hala kopyalamayı başaramadıkları gizemli bir sıvıyla kaplanmış haldeydi.

2. Meteoroloji uzmanları, Avustralya’da Eylül’den Mart’a kadar her öğleden sonradan gökyüzünde beliren fırtına bulutunun gizemini çözmeye çalışıyor.

3. Şili’deki terkedilmiş bir kasabada, 15-20 cm uzunluğunda bir iskelet bulundu.

İskeletin boyutu, sert dişleri ve öbür kafatası yapısı, onun bir “uzaylı”ya ait olabileceğini düşündürse de, yetkililer onun bir insana ait olduğu açıklamasını yaptı. İskeletin kökeni ve nasıl mutasyona uğradığı ile ilgili sorular ise cevapsız kaldı.

4. Son 70 yılda, takriben 90 ayrı firmaya ait gezgin uçağı kayboldu.

5. 1973 yılında, ıstakoz kıskaçlarına benzeyen elleri olan uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını bahis eden iki adam, polise başvurdu.

Charles Hickson ve Calvin Parker, iddialarına kadar balık tutarken kaçırılmıştı. Bambaşka odalara alınan ikili endişeli bir halde aynı hikayeyi anlattı; hatta Hickson yalan makinesi testinden geçmeyi de başardı.

6. 1876 yılında Kentucky’deki Bath County’de yaşanan olayda, gökyüzünden “et” yağdığı bildirildi.

7. öncelikle 1960’lı yıllarda görülen “The Black Knight Satellite” (Kara Şövalye Uydusu)’nun nereden geldiği ve amacı bilinmiyor.

8. 1967 yılında, Avustralya’da dönemin başbakanı ortadan kayboldu. Ülkenin tarihindeki en büyük arama operasyonu başarısızlıkla sonuçlandı; başbaşkana dair ne bir iz, ne de bireysel bir eşya bulunabildi.

9. 2003 yılında yaşanan olayda, Angola’daki bir havaalanından bir Boeing 727 uçağı çalındı. Garip olan şart ise hırsız olduğu düşünülen şahısların uçak kullanmayı bildiklerine dair hiçbir kanıt bulunmamasıydı.

10. Koko, işaret dili bilmesiyle ünlü bir goril.

Koko, bir seferinde kendisini yönetilen “Goriller ölünce nereye gider?” sorusuna “Sıcacık deliğe, allah ’a ısmarladık!” cevabını vermiş.

11. 1518 yılında, Strasbourg, Alsas’ta bir “dans salgını” baş gösterdi.

Kendilerini dans etmekten bir türlü alıkoyamayan insanlardan bazıları yürek krizi ve felç geçirirken; çoğu yorgunluktan hayatını kaybetti. Takriben bir ay her tarafında yüzlerce kişinin sokaklarda hararetli bir şekilde dans etmesine neyin sebep olduğu ise hala bilinmiyor.

12. Beyin travması geçiren bir adam, bir müzik dehası olarak uyandı. Bu duruma Sonra Kazanılmış Savant Sendromu adı veriliyor.

13. 15. yüzyılın başlarına ait olan ve “Voynich Elyazması” olarak anılan 240 sayfalık bu kitap, meçhul ve hala çözülemeyen bir dilde yazılı.

14. “Traub” adı bahşedilen bu motosiklet, 1968 yılında Chicago’daki bir tuğla duvarın ardındaki bulundu.

Günümüzde hala çalışan motosikletin şu anki sahibi olan Dale Walksler’ın yaptığı bir araştırma, aracın 1916’da üretildiğini ortaya koyuyor. Aracın motoru zamanının ötesinde bir teknolojinin ürünü ve motosikletin bir takım mekanizmaları o zamana dek diğer hiçbir Amerikan motosikletinde kullanılmamış.

15. Dünyayı iki boyutlu olarak algılamasına sebep olan “stereo-körlük” isimli rahatsızlıktan felakete uğramış olan bir adam, durumunu 67 yaşında “Hugo” filmini üç boyutlu olarak izlemek için sinemaya gittiğinde gördü.

16. “Pandora” adı bahşedilen dünyanın en büyük virüsü, Avustralya sahillerinde bulundu; genetiği ise tam olarak tanımlanamıyor.

17. Minnesota’daki “The Devil’s Kettle” (Şeytanın Kazanı) bir nehrin sularının yarısını yutan dev bir delik; fakat kimse bu suyun nereye gittiğini bilmiyor.

18. Kanada’daki Oak Adası’nda, dibinde korsanlara ait hazineler olduğu iddia edilen, demin kimsenin içine inmediği dev bir çukur bulunuyor.

19. 1975 yılında bölgedeki kedi ve köpeklerin olağandışı ve evhamlı davranışları nedeniyle boşaltılan şehirde, saatler sonra 7.3 şiddetinde bir yer sarsıntısı meydana geldi.

20. “The Great Attractor” (Büyük Albenili) olarak anılan gravite anomalisi, böylece yoğun bir kütleye sahip oysa, içinde bizim galaksimizin de bulunduğu öyle fazla galaksiyi kendine dürüst çekiyor.

Dünyanın Ne Kadar Gizemli Bir Yer Olduğunu Kanıtlayan 20 Alımlı Şart www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık