Anasayfa / Genel / Devlet Katkısıyla Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır

Devlet Katkısıyla Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır

Damatlık, Beyaz Eşya, Gelinlik, Düğün Masrafı derken evlenmek için lüksün sınırı yok ama orta direk yaşayan bir çifte en az 30.000 TL lazım. Evlilik hazırlıkları bütçeyi zorladığından iyi bir desteğe ihtiyacımız var bunun için Devlet evlenecek çiftlere çeyiz hesabı açtırmaları durumunda 5.000 TL destek veriyor. Sizde bu çeyiz hesabından yararlanarak evlenebilirsiniz.

Çeyiz Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Çeyiz hesabı evlenmek üzere birikim yapanlara, devlet desteği imkânı veren bir tasarruf hesabıdır. Bankalarda bireysel hesap açmış kişilerin 3 yıl birikim yapma sözü veren ilk evlenmelerini 27 yaşına gelmeden yapma şartı ile 5.000 TL’ye kadar devlet desteğinden yararlanabiliyor.

Çeyiz Hesabının Ne Gibi Avantajları Var

Çalışıp kazandığınız paraları biriktirmenizi ve 5.000 TL Devlet desteği kazanmanızı sağlar. Her ay belirlenen tutarda tasarruf hesabınızda para biriktirip, evleneceğiniz zaman devlete geri ödemesiz destek alabilirsiniz bunun bir adıda devletten evlenecek çiftlere düğün hediyesi olarak adlandırılmıştır.

Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır?

  • Tasarruf Hesabınızın 3 yıldır Açık Olması
  • 27 Yaşına Gelmeden İlk Evliliğinizin Yapılması Şartı
  • Evlilik tarihinde itibaren 6 ay geçmeden ilgili belgeleri hazırlayıp tasarruf hesabınızın bulunduğu banka şubesine başvuru yapılması

İlginizi Çekebilir

takilar

İsimli Kolyelere Yeni Soluk Getiren Hariqa Takılar

Kadınların vazgeçilmezi, kıyafetlerinin olmazsa olması aksesuarlar arasında olan takılar çok geniş bir yelpazede çeşitlenmiştir. Ürün …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir