Deri Sağlıklı Vücudun Göstergesi

5 Mayıs 2016
8 kez görüntülendi

Bir Takım rahatsızlıkların ciltten sinyal verdiğini gösteren Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, ciltten gelen sinyallere uyarı edilmesi gerektiğini belirtti.

PUL PUL DÖKÜLEN DERI

 “Cildiniz fazla kuruluk sebebiyle pul pul dökülüyorsa A vitamini eksikliği laf konusu olabilir.” diyen Cildiye Uzmanı Dr. Cet Nejat Ertek, “Çünkü A vitaminin eksik alınması ciltte kuruluğa neden olur.Bu nedenle A vitamini içeren besinler, çinko, E vitamini ve Omega-3 yağ asidi takviyesi cildinizi nemlendirecektir.Sigara kullanımının da uzak durmalısınız.Kışın günde minimum 2 litre su tüketmelisiniz” dedi.

SOLGUN CILT

Dermatoloji Uzmanı Dr. Soy Nejat Ertek, sonradan şunları kaydetti; “Demir eksikliği ve kansızlık cildinizin solgun görünmesinin nedenlerinden bazılarıdır.Bu nedenle bu rahatsızlıklara karşısında tedbirinizi almanızda fayda var.Dengeli bir şekilde beta karoten taşıyan portakal, karpuz, domates gibi yiyecekleri tüketmeniz cildinizin daha sağlıklı, canlı ve renkli görünmesine tezgâhtar olur.

DUDAKLARDA YARA VE UÇUKLAR

Muhtemelen ya bağışıklık sisteminiz güçsüz ya da B vitamini eksikliğiniz laf konusu.Sağlıksız beslenme, demir eksikliği ve D vitamini eksikliği bağışıklığın azalmasına sebebiyet verebilir.Uçuk başlıca stres ve psikolojik bozukluk nedeniyle de oluşabilir.Sonuçta stres, endişe, endişe, nefret immun sistemini bozup, olumsuzlukları cildimize yansıtıyor.Bu nedenle stresten uzakta olmanızda avantaj var.

KIRILAN TIRNAKLAR

Çeşitli hastalıklar sebebiyle çivi kırılmaları laf konusu olacağı gibi minerallerin azlığı durumunda da tırnaklarda soyulma, kırılma gibi problemler gözlemlenebilir.Vücut dinç tırnaklar için kalsiyum, magnezyum, D vitamini ve çinkoya gereklilik duyar. Koyu yeşil yapraklı sebzelerde, süt ürünlerinde, kuruyemişlerde bulunur.Güzel, alımlı tırnaklar için güneş ışığı ve zeytinyağı tüketimi de önemlidir.”

Cilt Sağlıklı Vücudun Göstergesi www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Deri Sağlıklı Vücudun Göstergesi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık