2017 kışında Babuşka stili saç aksesuarları!

2017 kışında Babuşka stili saç aksesuarları!

2017 kışında Babuşka stili saç aksesuarları!

Londra Moda Haftası’nda podyumlardan cadde modasına sıçrayan Babuşka saç aksesuarları sezonun en gözde trendi!

Babuşka stili saç aksesuarı trendi!

Aksesuar trendleri aralarında saç aksesuarları ön plana çıkıyor. Çiçekli tokalardan, saç zincirlerine dek büyük bir yelpazeye sahip olan aksesuarların arasından sıyrılmayı başaran babuşkalar 2016 – 2017 sezonunda saç aksesuarları aralarında oldukça büyük bir yere sahip. Eğer dikkatleri üzerinize çekecek ve stilinize feminen bir hava katacak bir aksesuar arıyorsanız tercihiniz mutlaka babuşkalardan yana olmalı!

Babuşka Rusça büyükanne ve kelebek anlamlarına kazanç. aynı zamanda Rusya, İtalya, Doğu Avrupa ve Yunanistan ’da kadınların başlarını çene altından bir eşarpla örtmesini ifade etmek için de kullanılır.

Saç aksesuarlarında kullanılan minik eşarplarla ve bandana modelleriyle geçtiğimiz yıllarda da karşılaşmıştık. Fakat Londra Moda Haftası ’nda düzenlenen Mary Katrıntzou defilesinde karşımıza çıkan babuşka eşarplar her şeyi değiştirdi. bir anda en trend aksesuar haline gelen baskılı babuşkalar, ortadan ikiye ayrılmış ve yapıştırılmış saçların üzerine gelişi güzel bir şekilde bağlanmıştı.

Christopher Kane defilesinde ise selofan dokulu, neon renkli uzun babuşkalar kullanıldı. Plastik görünümlü eşarbın daha alçak kısımları geleneksel modellerden daha uzun. Plastik babuşkalar yarı aniden bastıran yağmurdan korunmak istermiş gibi gelişi hoş bağlanmış.

Dolce & Gabbana defilesinde gördüğümüz siyah dantel babuşka eşarplar ise fiyonk ve işlemeli tokalarla süslenmiş olmasına karşın, hüzün batmış bir silüet yaratıyor.

Alfredo Martinez ve Luis Buchinho defilelerinde ise, spor zariflik yaratan ve uğraşılmamış şıklık görünümünü destekleyen penye babuşkalar ön planda!

Görsel : Dolce&Gabbana defilesi

Mary Katrantzou defilesi

Mary Katrantzou defilesi

Christopher Kane defilesi

Babuşka stili saç aksesuarı trendi!

Aksesuar trendleri aralarında saç aksesuarları ön plana çıkıyor. Çiçekli tokalardan, saç zincirlerine kadar büyük bir yelpazeye sahip olan aksesuarların arasından sıyrılmayı başaran babuşkalar 2016 – 2017 sezonunda saç aksesuarları aralarında büyükçe bir yere sahip. Eğer dikkatleri üzerinize çekecek ve stilinize feminen bir hava katacak bir aksesuar arıyorsanız tercihiniz mutlaka babuşkalardan yandan olmalı!

Babuşka Rusça büyükanne ve kelebek anlamlarına gelir. aynı zamanda Rusya, İtalya, Doğu Avrupa ve Yunanistan ’da kadınların başlarını çene altından bir eşarpla örtmesini tanımlamak için de kullanılır.

Saç aksesuarlarında kullanılan küçük eşarplarla ve bandana modelleriyle geçtiğimiz yıllarda da karşılaşmıştık. Ama Londra Moda Haftası ’nda düzenlenen Mary Katrıntzou defilesinde karşımıza çıkan babuşka eşarplar her şeyi değiştirdi. aniden en trend aksesuar haline gelen baskılı babuşkalar, ortadan ikiye ayrılmış ve yapıştırılmış saçların üstüne gelişi hoş bir şekilde bağlanmıştı.

Christopher Kane defilesinde ise selofan dokulu, neon renkli uzun babuşkalar kullanıldı. Plastik görünümlü eşarbın alt kısımları geleneksel modellerden daha uzun. Plastik babuşkalar benzeri bir anda bastıran yağmurdan korunmak istermiş gibi gelişi hoş bağlanmış.

Dolce & Gabbana defilesinde gördüğümüz siyah dantel babuşka eşarplar ise fiyonk ve işlemeli tokalarla süslenmiş olmasına karşın, keder dolu bir silüet yaratıyor.

Alfredo Martinez ve Luis Buchinho defilelerinde ise, spor şıklık yaratan ve uğraşılmamış zariflik görünümünü destekleyen penye babuşkalar ön planda!

Görsel : Dolce&Gabbana defilesi

16

Mary Katrantzou defilesi

26

Mary Katrantzou defilesi

36

Christopher Kane defilesi

46 2017 kışında Babuşka stili saç aksesuarları! www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)