Soğuk havaların Muhteşem 4’lüsü: Zencefil – Bal – Portakal Tarcın

Soğuk havaların Muhteşem 4’lüsü: Zencefil – Bal – Portakal Tarcın

Soğuk havaların Muhteşem 4’lüsü: Zencefil – Bal – Portakal Tarcın

Havaların soğuması ile birlikte grip, soğuk algınlığı öksürük ve boğaz tahrişi gibi üstteki solunum yolu semptomlarının yükselmeye başladığı dönemdeyiz.

Bağışıklık sistemimizin zayıfladığı bulaşıcı hastalıkların artmış olduğu bu dönem, bilinçsiz kullanılan antibiyotik kullanımı da paralel olarak artma gösterir. Antibiyotiklerin bilinçsizce kullanmasını böbrek ve karaciğerimizi yorduğunu ise unutmamız gerekir.

 Vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirecek ve bununla beraber bu hava koşullarında hastalıklara aleyhinde sizleri korumaya muavin olacak doğal ve bitkisel çözüm ise; Zencefil – Bal – Portakal – Tarcın karışımı!

Hastalanmadan önce önleyici yardım olarak tüketebileceğiniz macun kıvamında ki zencefilli karışım. Bilhassa bal ve zencefil, steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar gibi çalışması sebebi ile enfeksiyonların rahatlamasına yardımcıdır.    Zencefil bitkisinin içinde bulunana E ve B6 vitaminlerinin yanı sıra Zencefilde bulunan “gingerol” enerjik bir iltihap önleyicidir. Ceset ısısını yükselten zencefil grip esnasında sağlıklı terlemeyi sağlayarak hastalığın vücuttan daha kısa sürede atılmasına yardımcı olur. Balın vermiş olduğu sayısız Vital faydanın yanına , portakalın içinde oysa yüksek C vitamini ve tarcın bitkisinin antiseptik özelliği de eklediğinizde , oluşan zencefilli karışımınız sizlere kış baştan başa doğal bir destek sunacaktır.

Önleyici takviye olarak rahatsızlık öncesi yemekten önce günde 1 kaşık macun formunda ancak zencefil – bal – portakal –tarcın karışımı bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir. Hastalık sırasında ise tüketeceğiniz 2 kaşık karışım rahatsızlığınızın giderilmesine doğal yardım sunacaktır. Bebeklerin ve şeker içerdiği için şeker hastalığı hastaları kullanmamalıdır.

Uzakdoğu ve Hindistan ‘da yayın olarak şifa amaçlı kullanılan zencefilli karışımlar. Doğal  ve içerik olarak daha fazla zenginleştirilmiş  halde de ülkemizde, zencefili bitkisel karışım olarak marketlerde rahatlıkla bulunmaktadır. 

Soğuk havaların Mükemmel 4 ’lüsü: Zencefil – Bal – Portakal Tarcın www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)