Sarımsak ve bal mucizesi çok şaşırtacak!

Sarımsak ve bal mucizesi çok şaşırtacak!

Sarımsak ve bal mucizesi çok şaşırtacak!

Sarımsak ve balın sıhhat faydaları saymakla bitmiyor. Doğal antibiyotik olan sarımsak en kuvvetli antioksidan bal ile birleşiyor!

Mutfakların vazgeçilmez ikilisi sarımsak ve bal doğal çare yetenekleriyle ön plana çıkan besinler aralarında. Çzellikle bal ve sarımsağın karışımı ise böylece fazla hastalığın iyileşmesinde oldukça etkili. Soğuk algınlığından yüksek tansiyona, iltihap, astım, bitkinlik ve halsizliğe, infertilite ve hatta kansere kadar çoğu hastalığın tedavisinde kullanılan karışım doğal bir ilaç.

Bu özelliklerin yanı sıra, fena kolesterol düzeyini düşürmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan bal ve sarımsak karışımı, bakış gücü azalan gözleri de canlandırıyor. Yaşa tabi olarak veya genetik ve çevresel faktörlerle gözlerin manzara gücü düşüyor. Görme bozuklukları arasında en fazla miyop tarzı görme bozukluğu öne çıkıyor. Uzmanlarda bu sorundan doğal yollarla kurtulmanın muhtemel olduğunu belirterek şu tarifi veriyor:

MALZEMELER
3 diş sarımsak, 10 çorba kaşığı bal, 200 gr. keten tohumu yağı, 4 limon.

HAZIRLANIŞI
Sarımsağı ince soyup öğütün arkasından limonu soyup doğrayın. Gerisinde sarımsak, bal ve keten tohumu yağını ekleyin. Tahta kaşıkla adamakıllı karıştırın. Sırça kavanozla buzdolabında muhafaza edin. Yemek Yemek öncesi 3 öğün 1 kaşık tüketin.

Mutfakların vazgeçilmez ikilisi sarımsak ve bal doğal tedavi yetenekleriyle ön plana çıkan besinler aralarında. Çzellikle bal ve sarımsağın karışımı ise pek fazla hastalığın iyileşmesinde oldukça etkili. Soğuk algınlığından yüksek tansiyona, irin, astım, dermansızlık ve halsizliğe, infertilite ve hatta kansere kadar çoğu hastalığın tedavisinde kullanılan karışım doğal bir hap.

14

Bu özelliklerin yanı sıra, kötü kolesterol düzeyini düşürmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan bal ve sarımsak karışımı, görüntü gücü eksilen gözleri de canlandırıyor. Yaşa yan olarak ya da kalıtımsal ve çevresel faktörlerle gözlerin görünüm gücü düşüyor. Görme bozuklukları aralarında en fazla miyop tarzı görme bozukluğu öne çıkıyor. Uzmanlarda bu sorundan doğal yollarla kurtulmanın mümkün olduğunu belirterek şu tarifi veriyor:

24

MALZEMELER
3 diş sarımsak, 10 çorba kaşığı bal, 200 gr. keten tohumu yağı, 4 limon.

34

HAZIRLANIŞI
Sarımsağı ince soyup öğütün ardından limonu soyup doğrayın. Ardından sarımsak, bal ve keten tohumu yağını ekleyin. Tahta kaşıkla adamakıllı karıştırın. Sırça kavanozla buzdolabında muhafaza edin. Yemek öncesi 3 öğün 1 kaşık tüketin.

44 Sarımsak ve bal mucizesi çok şaşırtacak! www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)