Anasayfa / Doğal Yaşam / Maydanoz Suyunun Faydaları, Zayıflatırmı? Kilo Verilirmi?

Maydanoz Suyunun Faydaları, Zayıflatırmı? Kilo Verilirmi?

Maydanoz Suyu İle Kilo Verme

Öncelikle bilmelisiniz ki sadece meyve yada sebze suları tüketerek kilo vermeniz mümkün değil. Bu suları tüketmenizin faydası metabolizmanızı hızlandırmasıdır. Ayrıca sindirime yardımcı olma, fazla suyun atılımını sağlama ve şişkinliği alma özelliklerinden ötürü kilo vermek isteyenler için uygulanabilecek bir alternatiftir. Bu özelliklere sahip olan maydanoz suyu da kilo vermeye yardımcı olarak tercih edilen sebze suları içerisinde yerini almaktadır.

Maydanoz Suyunun Kilo Vermeye Etkisi Nelerdir?

İhtiyaç duyulan miktardan fazla tuz tüketimi nedeni ile vücut gereğinden çok su toplayabilir. Hal böyle olunca da yağ yakıyor olsanız dahi tartı her zaman aynı kiloyu gösterir. Zayıflamayı amaçlayan birisi için de bu durum bir hayli can sıkabilir.

Maydanoz idrar sökücü özelliğe sahip bir bitkidir. Bu özelliği sayesinde de daha kısa süre içinde daha fazla sudan kurtulmanızı sağlar. Faydası sadece bununla da sınırlı değil maydanozun. A, C, K ve B6 vitaminleri, kalsiyum, demir, fosfor, folat, bakır, manganez, potasyum ve çinko açısından da oldukça zengindir. Diyet yaparken gerek duyabileceğiniz vitamin ve mineralleri, maydanoz sayesinde fazlasıyla karşılayabilirsiniz.

Eğer maydanoz suyunu zayıflamak için nasıl kullanmalıyım diye soracak olursanız, bu tamamen sizin tercihinize kalmış. İster maydanoz suyunu katı meyve sıkacağında  başka sebzeler ile birlikte, isterseniz de 15-20 yaprak maydanozu sıcak suyun içerisine ilave ederek çay şeklinde hazırlayabilir ve bu şekilde tüketebilirsiniz.

Uzun lafın kısası; maydanoz suyu, sizi iki günde fit bir vücuda kavuşturamasa da, içeriğindeki yüksek besin değeri sayesinde sağlığınıza katkı da bulunacaktır. Ayrıca sindirimi kolaylaştırıp, toksinleri vücuttan atmayı sağlar ve sizi fazla sudan kurtarmaya yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir

leylak yağı nasıl kullanılır faydaları nelerdir

Leylak Yağının Faydaları Ve Kullanımı

Çok iyi bir antioksidandır. Antiseptik içeriğe sahiptir. Hastalıkların tekrar etmesininönüne geçer. Yani antiperiyodik özelliğe sahiptir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir