Anasayfa / Doğal Yaşam / Kabızlığa Ne iyi Gelir, Nasıl Geçer, Bitkisel ve Doğal Çözümler

Kabızlığa Ne iyi Gelir, Nasıl Geçer, Bitkisel ve Doğal Çözümler

Kabızlığa Ne iyi Gelir, Hemen Nasıl Geçer, Bitkisel ve Doğal Çözümler Nelerdir?

Gündelik yaşamda gerçekleşen ve olumsuz etki yaratan olayların getirdiği stres, her açıdan insan bünyesini olumsuz etkilemektedir. Bu olumsuzluklar listesinin en tepesinde ise yemek düzeninin yer aldığını söyleyebiliriz. Stresin yemek düzeni üzerinde ki etkisi, hem yemek düzeninde bozulmalara, hem de yemek düzenindeki bozuklukla birlikte kabızlığa davetiye çıkarmaktadır. Ciddi anlamda rahatsızlık veren bir durum olan kabızlık, midenin rahatlaması ile son bulur. Fakat bunun için tedavi gereklidir denilebilir. Kabızlığın tedavisinde, içinde kimyasallar barındıran ilaçlar yoğun olarak tüketilmekte. Ancak doğal yöntemlerle de kabızlığı yenmek mümkün. Bu yazıda kabızlıktan kolay kurtulmak için kullanılabilecek doğal tedavi yöntemlerini derledik.

Limon Suyu ile Kabızlığa Doğal Çözüm

Kabızlıkta doğal tedavi için limon suyu denenebilir. Limon suyu, bağırsaklarda oluşan sıkışmaları ve kabızlığa sebep olan problemleri gidererek bağırsakların rahatlamasını sağlar. Sabah uyandıktan hemen sonra ilk iş, bir bardağın içerisine ılık su doldurmak ve bu ılık suyun içerisine de limon suyu ve tuz ilave edip karıştırmak olacaktır. Ilık suyun içine ilave edilen limon suyuna bir tutam tuz atmak yeterli olacaktır. Bu karışımı her sabah içmek, bağırsakların temizlenmesine, hızlı çalışmasına ve kabızlıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Keten Tohumu ile Kabızlığa Çözüm

Bünyesinde çok miktarda lif bulunduran keten tohumu, kabızlık tedavisi için en uygun doğal yöntemlerden biridir. Keten tohumu sayesinde kabızlıktan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. 1 bardak kadar ılık su içerisine 1 çorba kaşığı kadar toz hâlinde keten tohumu eklenir ve karıştırılır. Elde edilen karışım sabahları aç karna tüketilir. İsteğe bağlı olarak kahvaltılıkların üzerine eklenerek de tüketilebilir.

Hint Yağı ile Kabızlığa Doğal Çözüm

Bir başka doğal çözüm ise Hint yağıdır. Sıcak su veya sıcak süt ile karıştırılan Hint yağı, gece yatmadan önce tüketilebilir. Kabızlık sorunu yaşayanlar için ideal doğal çözümlerden biridir.

Kuru Üzüm ile Kabızlığa Doğal Çözüm

Yine lif açısından zengin olan besinlerden biri de kuru üzümdür. 10-15 adet kuru üzümü, gece yatmadan önce yarım su bardağı kadar su içerisine atın ve yatın. Sabah ilk iş olarak, bu yarım bardak suyu tüketin ve kalan üzümleri de yiyin.

İlginizi Çekebilir

leylak yağı nasıl kullanılır faydaları nelerdir

Leylak Yağının Faydaları Ve Kullanımı

Çok iyi bir antioksidandır. Antiseptik içeriğe sahiptir. Hastalıkların tekrar etmesininönüne geçer. Yani antiperiyodik özelliğe sahiptir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir