Anasayfa / Doğal Yaşam / Hint Yağı Kirpik, Kaş Uzatırmı, Nasıl Kullanılır?

Hint Yağı Kirpik, Kaş Uzatırmı, Nasıl Kullanılır?

Hint Yağıyla Kirpik Uzatma

Hint yağı, Hindistan’da kendi ağacı olan bir bitki türüdür. Akdeniz iklimi görülen yerlerden doğal olarak yetiştirilir. Alkolde çözünen bu yağ sindirilmesi zor olduğu için yemek olarak tüketilmesi tavsiye edilmez. Tıpta a kullanılması oldukça yaygın olan bu yağ müshil etkisi yaratmak için de kullanılır.

Kirpik uzatma yöntemleri içinde en çok tercih edilen hint yağı, içerisindeki E vitamini sayesinde kirpikleri besler kırılmasını ve kopmasını engeller, sıklaştırır. Ancak normalden fazla kullanmak bazı yan etkilere sebep olabilir. Burada önemli olan  bir diğer konu da hint yağının nasıl seçileceği ve nasıl uygulanacağıdır. Öncelikle yağın kendi özelliğini koruması açısından soğuk sıkım olmasına özen göstermeliyiz. Toksik madde içermediği için güvenle kullanabiliriz. Gerçek hint yağı olduğundan emin olmak için güvendiğimiz yerden almalıyız çünkü bunu vücudumuzun en hassas yerlerinden biri olan gözlerimize süreceğiz. Gözlerimize kaçtığında yanma olabilir ve gözlerimiz tahriş olabilir. Bundan korunmak için gözümüzde uygulamadan sonra kalan fazlalıkları kulak çubuğuyla temizleyebiliriz. Uygulamayı, uyumadan önce yaparsak sabaha kadar yağ kıl köklerine iyice nüfus edecektir. Yüzümüzü iyice temizledikten sonra temiz bir maskarayla kirpik köklerine sürmeliyiz. Sabah kalktığımızda bu bölgeleri önce ılık sonra soğuk suyla yıkayarak temizlemeliyiz. Özellikle kozmetik ürünler kullanmadan önce temizleme işlemini gerçekleştirmeliyiz. İki üç hafta boyunca gözlerimize rimel sürmemeye özen göstermeliyiz. Eğer denize girecekseniz gözlerinizi sudan koruyan maskara kullanabilirsiniz. Bu şekilde her gün hint yağı sürersek iki, üç hafta sonra kirpiklerimizin uzadığını görürüz. Kirpiklerimizin  uzamakla kalmayıp sıklaştığını da görürüz.

Kirpik uzatmak için doğal yöntemler

Hint yağını, zeytinyağı ya da badem yağı ile aynı oranda karıştırarak da aynı uygulamada bulunabiliriz. Bazı ciltlerde özellikle hassas ciltlerde alerji yapabilir. Bunun için kullanmadan önce vücudunuzdaki  küçük bölgelerde kullanarak test edebilirsiniz. Gündüz değil de gece kullanmamızın sebebi hem faydasını daha fazla arttırmak, hem de yağın gözümüzde buğulanmaya sebep olarak bizi rahatsız etmesini engellemektir.

Hint yağı ayrıca gözde oluşan arpacıkları da tedavi eder. Yağı günde Üç defa arpacığın üstüne sürerek tedavi edebiliriz.

İlginizi Çekebilir

leylak yağı nasıl kullanılır faydaları nelerdir

Leylak Yağının Faydaları Ve Kullanımı

Çok iyi bir antioksidandır. Antiseptik içeriğe sahiptir. Hastalıkların tekrar etmesininönüne geçer. Yani antiperiyodik özelliğe sahiptir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir