1. Ana Sayfa
  2. Doğal Yaşam
  3. Hamilelerin Süt Yapmasına Yardımcı Burçak Otu

Hamilelerin Süt Yapmasına Yardımcı Burçak Otu

Hamilelerin Süt Yapmasına Yardımcı Burçak Otu

Baklagiller familyasından olan burçak otu, tıpkı çavdar, tahıl ve buğday gibi sofralarda kuru gıda ve ekmek olarak tüketilebilmektedir. Burçak tohumunun kurutulup ezilerek toz haline getirilmesiyle kullanılabileceği gibi, burçak otu da ezilerek veya kaynatılarak kullanılabilmektedir.

Müdürmük olarak ta anılan burçak otu hamile kadınlarda vücudun süt yapmasına yardımcı olmaktadır. Burçak kalp hastalıklarına iyi gelecektedir. Kalp atışının düzenlenmesine faydalıdır. Burçak içerisinde bulundurduğu besin kaynağı ile testosteron seviyesini artırarak cinsel gücü kuvvetlendirir ve sperm hastalıklarının düzelmesine katkıda bulunur.. Küçük çocukların kemik ve et ezilmelerine karşı burçak otunun ezilerek sarılması, hem ağrıyı alacak hem de şişi indirecektir. Burçak otu unundan yapılan helva ile kan şekerinin değeri normal seviyelere gelecektir. Ayrıca idrar yollarında sorunları olan kişiler için burçak otunun hafif kaynatılarak suyunun içilmesi idrar yaparken çekilen ağrıları dindirecektir.

Burçak tohumu kurutulup çay yapılabilmekte, lapası ve unu ile de ekmek ve unlu gıda yapımlarında kullanılmaktadır. Kalp rahatsızlıkları olanların özellikle düzensiz ve aşırı tüketmesi sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden doktor kontrolünde tüketilmesi gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap