1. Ana Sayfa
  2. Doğal Yaşam
  3. Gözaltı Şişlikleri, Torbaları Nasıl Geçer? Doğal Tedavi Yöntemleri

Gözaltı Şişlikleri, Torbaları Nasıl Geçer? Doğal Tedavi Yöntemleri

Gözaltı Şişlikleri, Torbaları Nasıl Geçer? Doğal Tedavi Yöntemleri

Gözaltı şişlikleri bazı kişilerde genetik kaynaklı olabilir. Ancak çoğunlukla az uyku, yoğun televizyon izleme ve yorgunluk gözaltında şişliklere neden olabilir. Bu şişlikler estetik olarak sorunlu bir görüntü oluşturur. Çeşitli tıbbi müdahalelerle gözaltı şişlikleri giderilebilmektedir. Ancak, bu noktaya gelmeden önce evde yapılan doğal ve etkili uygulamalarla gözaltı şişliklerinden kurtulmak mümkündür.

Gözaltı Şişliklerine Doğal Çözümler

Yeşil çay, bu şişlikler için en etkili şeylerden biridir. Poşet yeşil çaylardan iki adet alınır ve demlenir. Demlenen çay içilir ve poşet çaylar ılık bir hale geldikten sonra her iki göze de hafifçe bastırılarak koyulur. 10-15 dakika bekletilir ve ardından ılık su ile yıkanır. Poşet çayla yapılan bu uygulamaya ek olarak, günün başka bir diliminde patatesler dilim olarak doğranır ve aynı biçimde iki göze kapatılır. 10-15 dakika bekletilip, ılık su ile yıkanır. Diğer bir yöntem olarak yeşil çay demlendikten sonra buz kalıbına dökülür. Buzlukta dondurulur ve bu buzlar, göz altı torbalarına her sabah kompres yapılarak uygulanır.

Gözaltı Şişlikleri İçin Özel Kürler

Gözaltı şişliklerini geçirecek olan özel bir takım tarifler evde kolaylıkla hazırlanabilir. Bir tatlı kaşığı ay ve bir tatlı kaşığı nane kaynak su ile demlenir. İyice demlendikten sonra süzme işlemi yapılır ve kalan posa göz altlarına konularak 15 dakika bekletilir. Ardından ılık su ile yıkanır. İçmek için demlenen siyah çaya da pamuk batırılarak gözlere koyulabilir. 15 dakika bekletilip ılık su ile gözler yıkanır. Diğer bir kolay ve etkili yöntem ise iki adet fındık yaprağının sıcak su ile demlenmesiyle hazırlanır. Demlendiğinde süzme işlemi yapılır ve ardından ılıklaşmış suyuna pamuk batırılır. Bu pamuk gözlere kapatılarak 15 dakika kadar bekletilir. Ardından her zaman olduğu gibi ılık su ile durulanır.

Göz altı torbalarına bitkisel çözüm Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu video

Yorum Yap

Yorum Yap