1. Ana Sayfa
  2. Doğal Yaşam
  3. Doğal, Bitkisel Egzama Tedavisi, Nasıl Geçer?

Doğal, Bitkisel Egzama Tedavisi, Nasıl Geçer?

Doğal, Bitkisel Egzama Tedavisi, Nasıl Geçer?

Egzama Tedavisi vücudun birçok yerinde çeşitli nedenler ile ortaya çıkan bir cilt hastalığıdır. Genellikle kuru ve sulu olarak farklı türleri vardır. Egzama önemsenmesi gereken bir cilt hastalığıdır. Öncelikle böyle bir hastalık karşısında doktora başvurulmalı ve verilen ilaç ya da kremleri düzenli kullanmak gereklidir. Egzama üzerinde yapılacak tedavilerde dikkat edilmeli sürülen kremler sağlam yerlere değdirilmemelidir. Bulaşıcı olma özelliği olduğu için diğer yerleri de etkileyebilmektedir.

beyaz-dut-kurusu
beyaz-dut-kurusu

Egzama için doğal öneriler

ilk olarak dut iyi gelmektedir. Dut ağaçları hemen hemen her mahallede insanın olduğu her yerde bulunmaktadır. Duy beyaz dut ve karadut olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Dut içinde ihtiva ettiği mineraller ile cildin kendini yenilemesini ve mikrobik tara türündeki enfeksiyonları yok etmektedir.

Beyaz dutun en büyük özelliklerinden birisi de içinde barındırdığı mineraller bakımın antioksidan etki yarattığı için antibiyotik özelliği görmesidir. Bu özellikler sadece dutlarda değil dut yapraklarında da mevcuttur. Dut yaprakları da dutlar gibi egzama gibi cilt rahatsızlıklarına neden olan mikropları öldürmede birebirdir. Dut ile ilgili en önemli konulardan birisi de dutun yapraklarından koparılmasından kısa bir süre sonra dutun içindeki vitaminlerin ölmesidir. Bunun için dutun koparılıp koparılmaz hemen işleme alınması gerekmektedir. Bu nedenle egzama gibi rahatsızlıklarda kurutulmuş dutun pek fazla faydası yoktur. Ancak taze dut egzama hastalığına karşı oldukça etkilidir.

Egzama hastalığı birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilen birçok insanın korkulu rüyası olmuş bir hastalıktır. Özellikle cilt üzerinde yaralı bir şekilde belirgin olan bu hastalık yara üzerindeki hastalığa bağlı sıvılar ile de bulaşıcı etkisi gösterebilmektedir. Kuru egzama da bazı kişilerde görülebilen farklı bir egzama türüdür. Egzama hastalığına iyi gelecek toksin maddeleri bulunduran dut egzama üzerine sürüldüğünde yarada inanılmaz bir iyileşme görülmektedir. Dut ve dut yaprağı taze olmak koşulu ile egzamalar üzerinde kullanılabilmektedir. Dut sıcak su içerisinde kaynatılarak egzama üzerine sürülerek de tedavi edilebilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap