Anasayfa / Doğal Yaşam / Denge Bozukluğuna iyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Denge Bozukluğuna iyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Denge bozukluğuna ne iyi gelir

Obezitenin artmasına karşılık Halk arasında fazlasıyla artmış olan, çareyi her türlü yiyeceği, içeceği yemekte ve içmekte bulan ama ne denenmiş olsa da bünyenin kiloyu kabul etmediği insanlar var. Maalesef piyasada  bunları ticarete çevirmeye çalışan insanlar türedi. Çeşitli haplar, yağlar, yiyecek ve içecekler öylesine artmış olmasına rağmen, insaların aklına şifa dolu doğamızın bitkileri gelmiyor. Oysa bu duruma çare şifalı bitkiler bulunmaktadır.

Mabet Ağacı Neye iyi Gelir?

Kız saçı, gümüş kayısı, fil kuşağı, Japon kirazı diye de adlandırılır. Anavatanı Çindir. Türkiye’de park ve bahçelerde süs ağacı olarak yetiştirilmektedir. Fiziksel dayanıklılığı arttırır. Hastalıklara karşı direnç kazandırır. Antioksidandır. Hafıza yetersizliğini giderici, konsantrasyon sağlayıcı, kan dolaşımını uyarıcı, alzheimerde etkili, anti alerjik, astıma faydalı, beyne daha fazla kan göndermede etkili. Kalp krizini önleyici etkisi, yaşlanmayı geciktirici, damar sertliğini giderici, bağışıklık sistemini güçlendirici, sklerozda faydalı, kuşak çınlamasana ve depresyonu giderici, zehir şoku, kanama ve ödemelerin tedavilerinde etkilidir. Herşeyde olduğu gibi mabet ağacında da aşırı kullanımda yan etkileri vardır. Aşırı kullanımda cilt bozukluklarına sebep olur.

Meyveler olgunlaştığında toplanır. Yaprakları gölgede kurutularak kullanıma hazır hale gelir. Meyveleri pişirip veya çiğ iken Yenir. Yapraklar kaynatılıp içilir. Bunlar ihtiyaca göre değişir.

Mabed Ağacı Kullanımı Nasıldır?

Yarım çay kaşığı toz haline getirilmiş yaprak günde bir defa içilerek tüketilir.

Sarı Kantaron Nasıl Kullanılır?

Binbirdelik otu, kan otu, koyun kıran, yara otu gibi bir diğer adları bulunmaktadır. Boş tarlalarda, yol ve orman kenarlarında rastalanabilir bitki dahilen, idrar arttırıcı, kurt düşürücü, yatıştırıcı, kabız yapıcı, ülseri iyileştirici ve yara, yanıklarda iyileştirici etkiye sahiptir. Tam çiçeklenme döneminde yapraklı çiçekli kısımları biçildiği kurutulur. İhtiyaca göre kullanılır. Uzun süreli ve aşırı kullanımda güneş ışınlarından etkilenme sonucu cilt lekelerine sebep olabilir.

Sarı Kantaron Kullanımı

4 gram bitki bir bardak kaynar su ile demlenip günde 3 kez içilir.

Denge Bozukluğu Video

İlginizi Çekebilir

leylak yağı nasıl kullanılır faydaları nelerdir

Leylak Yağının Faydaları Ve Kullanımı

Çok iyi bir antioksidandır. Antiseptik içeriğe sahiptir. Hastalıkların tekrar etmesininönüne geçer. Yani antiperiyodik özelliğe sahiptir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir