1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Zayıflamak için Yeşil Erik Yemenin Tam Zamanı

Zayıflamak için Yeşil Erik Yemenin Tam Zamanı

Zayıflamak için Yeşil Erik Yemenin Tam Zamanı

İçinde bulunduğumuz nisan ayı erik yemek için muhteşem bir ay supsulu lezzetli yeşil erikler tezgahlarda yerini aldı. Herhalde ekşi yeşil eriği sevmeyen yoktur. Erik aynı zaman zayıflamayada yardımcı bir meyvedir. Erik yiyerek kilo vermemiz mümkün şimdi nasıl olduğunu açıklamaya çalışalım.

Yeşil erikte bulunan A ve C vitamininin yüksek oluşu bunun yanında potasyum ve bakır minarelleri açısındanda oldukça zengindir. Bide lif oranın yüksek oluşu ile yeşil eriğin ne kadar faydalı bir meyve olduğunu görüyoruz. Ortalama (100 gr.) bir porsiyon yeşil erikte bulunan kalori miktarı 47 kCal olduğundan lif oranı ile bizi tok tutmaya yarayan yeşil eriğin besin değeri oldukça yüksektir. Bu nedenle yeşil erik zayıflamak isteyenler için adeta biçilmiş kaftandır diyebiliriz.

Yeşil eriğin içerdiği asitler yağ yakımına yardımcı oluyor

Bu mevsimde içerdiği asitler bakımından yeşil eriğin çok tüketilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Ayrıca yeşil eriğin tuz ile tüketilmesi gibi yanlışlarında yapıldığını söylemeden geçmeyelim çünkü tuz insan vücudunda suyu hepsettiğinden tuz ile tüketilmesi büyük bir yanlış olacaktır. Vücut su topladığı için kilo aldığınızı zannedebilirsiniz.

Yeşil erik kilo yaparmı video

Yorum Yap

Yorum Yap