1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Zayıflamak için Acı Biber Yiyin!

Zayıflamak için Acı Biber Yiyin!

Zayıflamak için Acı Biber Yiyin!

Başlık tuhaf geldi ama içeriği okuyunca hak vereceksiniz. Yaz geldi gelecek! Kış aylarında yiyip üzerine yattığımız kilolardan nasıl kurtulacağımızı kara kara düşünmeye başladık. Hayatımızı karartacak katı perhizler yerine beslenme şeklimizi değiştirip yağ yakıcı ve aşırı aç kalmadan tüketeceğimiz besinler tercih edilmeli bunların başında acı biber geliyor. Acı biber sadece zayıflatma özelliği dışında kanserden koruyucu etkiyede sahip onun için urfadan bir arkadaş edinip bol bol acı biber siparişi vermenin zamanı geldi.

Acı Biberin Zayıflamaya Etkisi

Bibere acı tadını veren madde kapsaisin maddesi bu sayede acı biberin zayıflatıcı özelliği bulunuyor. İçerdiği kapsaisin metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi çabuklaştırıcı özelliğe sahip özellikle karın bölgesi (can simidi dediğimiz yer) bel ve basen kısmında oluşmuş yağları acı biber sayesinde eritebiliriz. Tabi her diyetin olmazsa olmazı olan günlük 2 litre su içmeyi ihmal etmemeliyiz.

Acı biberin iştah açıcı etkisi

Evet acı biberde bulunan kapsaisin maddesinin aynı zamanda iştah açıcı etkiside bulunmakta bu sebeple beyine gönderilen mesajlar çok önemlidir yemeğe oturmadan yiyeceğiniz miktarın küçük bir porsiyon olacağını ve bol bol su içmeniz gerektiğini kendi kendinize düşünmeniz gerekmektedir. Acı biber yağ yakıcı özelliğinin yanında iştah açıcı özelliğininde bulunduğunu lütfen unutmayalım.

Acı biber kanserden koruyor

Acı biberin kanser hücrelerine karşı önemli bir savaşçı olduğundan bahsetmeden geçmeyelim. Ayrıca içeriğinde bulunan A k ve C vitaminleri sayesinde aynı zamanda bağışıklık sistemimizin güçlenmesine yardımcı oluyor. Yazımın başında dediğim gibi urfadan arkadaş edinmek şart oldu çünkü en güzel acı biberi ben urfada yedim.

Yorum Yap

Yorum Yap