Anasayfa / Diyet / Sıkılaştırıcı Diyetler, Yiyecekler, Evde Kolay Kilo Vermek?

Sıkılaştırıcı Diyetler, Yiyecekler, Evde Kolay Kilo Vermek?

Her şeye rağmen kilo verememek oldukça sinir bozucu bir durumdur. Zayıflamak isteyenler ve bu uğurda birçok besinden feragat edenler tüm fedakârlıklarına rağmen kilo veremiyorsa ters şeyler var demektir. Ters giden durumlarına düze çevirmek için ise ufak dokunuşlar, ince ayarlar, püf noktalar işimize yarayabilir. Bazen farkında olmadan diyet olayını çok abartırken diğer ayrıntıları gözden geçirmeyi unutabilir. Bu sebeple diyet yaparken ve zayıflamaya çalışırken diyet listelerinden arada başımızı kaldırıp hayatın olağan akışı içerisinde de bir şeyler aramalıyız.

Evde Kilo vermenin kolay yolları

Hareket kabiliyetimizin üst seviyelere çıkarılmasından geçiyor. Üst seviyelere çıkarmak ise bahsedildiği gibi aktif spor hareketleri ile değil psikoloji olarak beynimizin altında yatan ağır yükleri kolaylaştırmaktan geçiyor. Psikolojik engelleri kaldırmadığımız zamanlarda hantallaşan ve diyet listesi uyguladım nasılsa, az da yatayım mantığına bürünebiliriz.

Eğer evinizin bahçesi varsa bahçeye dalın ve saatlerce ayakta durarak iş yapın. Burada işi daha eğlenceli hale getirmenin yollarını arıyoruz. Benzer şekilde eğer eviniz çarşıya biraz uzaksa harika. Bu uzaklığı ve mesafeyi kilo vermenin kolay yolu olarak değerlendirecek ve her gün birkaç kez çarşıya sadece yürüyerek gidelim.

Telefonla konuşma anında ayakta volta atarak alışkanlık yapmak, kısa mesafeleri araba ile gitmemek, sevdiğiniz bir spor programını izlemek ve özenmek, evde çılgınca kendinizle dans etmek, öğünlerinizi sağlıklı olarak atlamadan tüketmek, sigara içme zararlı alışkanlığınız varsa içme arzusu gelince bir bardak buz gibi su içmek önerebileceğimiz püf noktalar.

Kilo vermenin kolay yollarından birisi de az tükettiğiniz suyu daha fazla tüketmek. Güzel bir şişe ya da termos ile yanınızda su gezdirin bu işten zevk alın. Kilo vermenin altın kuralı zayıflamaktan zevk almaktan geçer.

Karın Bölgesini Sıkılaştırmak İçin 8 Değerli Besin

  • Somon Balığı: Somon balığı içerisinde zengin miktarda Omega-3 bulunur. Omega-3 sıkı ve düz bir karına sahip olmak isteyenler için yağ asidi görevi görerek size yardımcı olur. Karın bölgesinde ve vücudun diğer bölgelerinde size yardımcı olmanın yanında iyi bir besin kaynağı, güç kaynağı olarak görev yapar.
  • Çilek: Bahar aylarının meşhur meyvesi olan çilek içerisinde lif bulunur. Lifler sindirim sistemine katkı sağlayan güçlü bakterileri içeriğinde bulundurur.
  • Soya Fasulyesi: Günde bir porsiyon tüketebileceğiniz soya fasulyesi, içerisinde yer alan zengin protein miktarı ile sizlere önerilen yemekler arasında.
  • Yumurta: Tavuk yumurtası içerisinde yüksek miktarda bulunan protein güçlü bir fizik ve kas sistemi arzu edenler için harika bir besin kaynağı. İçeriğinde ayrıca potasyum yüksek miktarda bulunur. Protein ve potasyum kas sisteminin iyi gelişimine yardımcı olur, yağların oluşmasını egzersizle önler.
  • Badem: Özellikle sporcular için çokça önerilen magnezyum, badem içerisinde yüksektir. Bademin bir diğer özelliği ise protein olarak yüksek değerde olmasıdır. Bademin piyasada satılan çeşitlerinden kuru badem almaya özen gösterin ve günde iki avuçtan fazla yemeyin.
  • Yeşil Yapraklılar: Yeşil yapraklılar olarak adlandırılan sebze ve yemeklere roka, ıspıt, ıspanak, lahana, pırasa örnek verilebilir. Bu besinler hazmı kolay, besleyici değeri yüksek ürünlerdir.
  • Yoğurt: Yoğurtta yer alan lifler ve probiyotik bakteri sayesinde sindirim sisteminin daha sağlıklı işler, yediklerinizi kolay hazmedersiniz. İçerisinde bulunan yüksek kalsiyum oranı kemiklerde güçlü bir görünüm elde etmek isteyenler için kaçırılmaz.
  • Sebze Çorbası: Sebze çorbalarını hazırlarken içeriğine havuç, soğan, sarımsak, lahana veya benzeri sebzeler atın. Güçlü bir besin kaynağı haline gelen bu yemek size ciddi anlamda tokluk hissi yaşatır ve besin sağlar.

Kaynak: Makalemix.com

İlginizi Çekebilir

kirmizi-biber-buyusu-aci-biber

Yağ yakıcı Besinler ve Termojenik Gıdalar Nelerdir

Tabi ki bu termojenik besinleri nasıl tanımladığınıza bağlıdır. Yağ yakan besinler dendiğinde insanların aklına egzotik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir