1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Meditasyon ile Zayıflanırmı? Nasıl Zayıflanır?

Meditasyon ile Zayıflanırmı? Nasıl Zayıflanır?

Meditasyon ile Zayıflanırmı? Nasıl Zayıflanır?

Meditasyon yaparak zayıflamak isteyenler için son zamanlarda trend olan bir saha oluştu. Meditasyon deyince herkesin aklına yoga ve benzeri hareketlerle farklı hal ve hareketlere bürünmek gelse de işin aslı tamamen farklı. Zayıflamak ve diyet yapmak isteyenlerin güçlü bir irade ortaya koyamaması ve diyeti yarıda bırakması herkesin malumudur. Bunun önüne geçmek isteyen profesör ve beslenme uzmanları zayıflamaya yeni alternatif geliştirdiler.

Meditasyon kişinin ruhen rahatlamasını ve bu rahatlamanın vücuda dayandırılmasını öngörür. Zayıflarken nasıl meditasyon yapılacağı ise bir takım yönlendirmelerde saklı. Beynimizi bazı mesajlarla yönlendirme ve alıştırma periyoduna sokuyoruz. Beynimizi yönlendirirken hangi mesajların kullanılacağı ise esas püf noktasıdır.

Meditasyon ile Zayıflanırmı?

Beynimiz genellikle “bu yemeği yeme” “bu ekmeği tüketme” mesajlarına ters tepki verdiğinden irade geri adım atıyor. Bunun önüne geçmek için daha ılımlı ve olumlu mesajlara alıştırmak zorundayız. Meditasyon ile zayıflamak için vereceğimiz mesajlar “bu ekmeği sağlıklı bir vücut için bırakmalıyım” “yazın herkesin beni beğenmesi için çikolata alışkanlığına son vermeliyim” gibi mesajlar vermeliyiz.

Ilımlı ve olumlu zayıflama mesajlarını gönderirken gözleri kapatarak üç kere tekrar etmek ve rahatlamak doğru olanıdır. Ayrıca uzmanların meditasyon ile zayıflama üzerine çektikleri videoları 21 gün boyunca dinleyin. Meditasyon sürecinde 21 gün boyunca izlenecek bu videolar insanların özgüvenini geliştirici, zayıflamayı güzel gösteren, iradeyi güçlendiren mesajlarla dolu. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise 21 gün boyunca aynı videonun izlenmesi gerektiğidir. Aynı video ve aynı mesajlarla beynimizi alıştıracağız.

Belirlenen güzel video 21 gün izlendikten sonra ruhen ve fikren artık hazır sayılırsınız. Zayıflamak için daha fazla özgüven sahibi olursunuz. Bu da diyet listelerini uygularken yarıda bırakmamanıza ve uzun süreli güçlü irade sergileyerek zayıflamanızı sağlar. Güçlü bir irade ile zayıflamak için meditasyon.

Meditasyon ile 10 Günde 3 Kilo Vermek

Meditasyonun temelinde düşünce gücü ile vücudu daha iyi hissetmek ve güçlü kontroller sağlamak vardır. Bu güç sayesinde 10 günde 3 kilo nasıl verilir cevabını aramaktayız. Güçlü bir önsezi, irade ve arzu olmadığı müddetçe tüm diyet listeleri yarıda kalmaya mahkumdur. Bu yüzden bizlere gerekli olan meditasyon ile zayıflamak hayal değil.

Sabah kahvaltılarımızda, öğlen yemeklerinde ve akşam yemeklerinde ekmek miktarını 2 dilime düşürmekteyiz. Ayrıca aşırı yağlı yemeklerden ve şekerli ara menülerden uzak duracağız. Gözümüzle görünen köy kılavuz istemez dolayısıyla şekerli ve yağlı besinlerde 10 gün için uzak duruyoruz.

Diyete zarar veren besinlerden kaçınmak kolay değil ancak biz bunu meditasyon yoluyla kolaylaştıracağız. Öncelikle 10 günde 3 kilo verdirecek sabah kahvaltımız haşlanmış yumurta, zeytin, peynir; öğle yemeğimiz az etli yemek, salata; akşam yemeğimiz az etli yemek, bir kase yoğurt. Bu menüleri 10 günde 3 kilo vermek için uygulayacağız.

Diyet listesi belirlendikten sonra ise meditasyon ile diyet sürecine daha kolay adapte olacağız. Sabah kahvaltılarında korkumuz ne ise ona yönelik mesajları sesli ya da mırıldanarak gözleri kapalı olarak söyleyelim. Kahvaltıya başlamadan önce “bu ekmeği sağlıklı ve güzel bir beden için yemeyeceğim” mesajı verelim. Aynı şekilde öğlen ve akşam da “yemekleri tıka basa yemeyerek çirkin bir bedenden kaçıyorum” mesajı verelim. Bu ve buna benzer olumlu mesajlarla beynimize mesaj göndererek rahatlatalım.

Mesajların içeriği kesinlikle olumsuzluk içermemeli daima olumlu olmalı. Yani bu ekmeği yeme, bu yemeği yeme gibi mesajlar iradenin sevmediği mesajlar olduğundan terk ediyoruz. Meditasyon ile 10 günde 3 kilo vermek için ekmekten uzak yemek menülerini sürdürürken bol bol meditasyon mesajları kullanmak, meditasyon videoları izlemek işinize çok yarayacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Buda yenimi çıktı gün geçmiyorki yeni bir yöntemle karşılaşmayalım deneyenler varmı acaba? deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim acaba faydasını gördünüzmü?