1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Karın Yağlarını Eriten Sumaklı Yoğurt Diyeti

Karın Yağlarını Eriten Sumaklı Yoğurt Diyeti

Kadınlar arasında yaşanan en büyük sorunlardan biri de bölgesel kilolardır. Midede biriken fazlalıklar zamanla yağ fazlalığına dönüşürken, inatçı karın fazlalıkları da kadınları canından bezdiren kötü görünümlerde olabiliyor. Aynadan ya da karşıdan bakıldığında kötü görüntüler sergileyen bu durum istediğiniz kıyafetleri giymenize de büyük bir engeldir. Ama size önereceğimiz sumak diyeti ile göbek yağlarından kurtulabilirsiniz.

Sumağın Faydaları

Sumak diyeti; hazımsızlığı giderdiği gibi iştah kapatan baharatlardandır. Sindirimi hızlandıran yağ sumak yağ yakımında da endikedir. Ayrıca sumaklı su, sivilceleri dindiren bir anti oksidandır. Sumak, kan şekerini düşürdüğü gibi suyu ile yapılan gargaralar boğaz enfeksiyonlarına giderir.

Yoğurdun Faydaları

Yoğurt içerdiği yararlı bakterilerle metabolizmayı hızlandırrak kilo verdirir ayrıca yüksek tansiyonu da düşürür.

Göbek Eriten Yoğurtlu Sumak Diyeti Tarifi

Malzemeler; 3 kaşık light yoğurt, 1 tatlı kaşığı sumak.

Yoğurdu ve sumağı bir kasede iyice karıştırın ve tüketin. Ara öğünlerde ve uyku öncesi bu karışımı tüketebilirsiniz. Sumaklı yoğurt, metabolizmayı hızlandırarak daha rahat kilo vermenizi sağlar. Anti parantez bu kürü yaparken karbonhidratlı hamurlu ekmek, börek, çörek, makarna türevlerinden, kızartmalardan ve şerbetli tatlılardan, pasta- abur – cubur gibi besinlerden kaçınmalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap