1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. İbrahim Saraçoğlu Beyaz Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?

İbrahim Saraçoğlu Beyaz Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?

İbrahim Saraçoğlu Beyaz Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?

İbrahim Saraçoğlu Diyeti

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu TV kanallarında yaptığı açıklamaları ve sunduğu şifalı bitki kürleri ile tanınmakta. Diyet önerisi bekleyen ve zayıflama kürü arayanların da uğrak durağı haline gelen Saraçoğlu, beyaz lahana diyeti ile zayıflamak isteyenlere kür önerdi.

Beyaz lahananın güçlü antioksidan yapısı ve bağırsaklar üzerinde rahatlatıcı etkisi biliniyor. İçeriğinde yer alan mineral ve vitaminler ile sindirimi kolaylaştırıcı olduğu ortaya çıkan beyaz lahana, Saraçoğlu’nun zayıflama önerileri arasında.

Beyaz Lahana Bitki Kürü

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bu diyette beyaz lahana ile birlikte “maydanoz ve limon suyu” da kullanılıyor. Sağlığımız ve bitki kürünün güçlü etkisi için taze sebzelerden seçmeliyiz yoksa zayıflamak için çıktığımız bu yolda vakit kaybeder ve üzülürüz.

Hiç kimse uzun süreli uyguladığı bitki kürü sonucunda kilo vermediğini görmek istemez. Bu yüzden bitki kürleri uygulanmadan önce ciddi sağlık problemleri varsa o kişiler doktor kontrolü altında zayıflamalıdır.

Beyaz Lahana Bitki Kürü Tarifi

Gerekli malzemeler; beyaz lahana, yarım tutam maydanoz, limon, su.

Ocak üzerinde yarım litre kadar temiz su kaynatmaya başlayın. Taze beyaz lahana içerisinden bir tane geniş yaprak seçilir. Su kaynamaya başlayınca bu yaprak kırılmadan tencere içerisine yerleştirilir. Beyaz lahana yaprağı yaklaşık 3 dakika boyunca suyla beraber haşlanır.

Kaynamanın 3.dakikası bitmek üzereyken yarım tutam temiz maydanoz saplarıyla birlikte tencereye ilave edilir. Herhangi bir karıştırma işlemi yapmanıza gerek yok. Bu şekilde 2 dakika daha bekleyin ve ocağı kapatın.

Tencere soğuduktan sonra ılık haldeki karışım bardağa veya sürahiye akıtılarak hazır hale getirilir. Sadece suyunu içmelisiniz, katı malzemelere gerek yok. Hazır hale gelen karışımı tüketmeden önce içerisine az miktarda limon suyu sıkmalısınız. Beyaz lahana bitki kürü hazır hale gelmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap