1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Evde Kilo Vermek için Etkili Egzersiz Yöntemleri

Evde Kilo Vermek için Etkili Egzersiz Yöntemleri

Çalışanlar için de çalışmayanlar içinde spor salonuna gitmek zor ve maliyetli olabilir.  Spor salonlarına para dökmeden evde de egzersiz yapabileceğinizi bilmek ve etkili bir şekilde kilo verebilmek oldukça kolaydır. Bu şekilde başladığınız diyetleri sağlıklı bir şekilde kilo vererek sonlandırabilirsiniz. Egzersiz yapmak sadece kilo vermek için değil aynı zamanda kas kütlesini artırmak, daha sıkı bir vücuda sahip olmak ve sağlıklı bir bünyeye sahip olabilmek için egzersiz çok önemlidir. Çok ağır saatler süren egzersizlerdense en azından gün içerisinde hareketsiz kalmamak önemlidir. Modern çağda yaşamamızın günlük hayatımızı kolaylaştıran bir diğer özelliği ise internette yer alan egzersiz videolarını evde kendimiz de yapabiliriz. Gerek dans ederek, gere plates yaparak gerekse, aerobik tarzı sporları evde kısa süreler yaparak da hareketsiz yaşamın karşısına geçebilirsiniz.

Özellikle seçeceğimiz sporlar koşu bandında 1 saat yürümek, koşmak veya 1 saat bisiklete binmek yerine kasların farklı farklı çalıştıracak böylece daha kısa sürede daha fazla yağ yakabilmeyi sağlamalıyız. Bunun için kısa aralıklarla kaslar yapılan harekete alışmadan farklı bir hareket grubuna geçmek gerekmektedir. Bunun en güzel örneklerinden birisi YouTube’da Leslie Sansone’un videolarını bulabilirsiniz. Bu videolarda birbirinden farklı hareketleri kısa aralıklarla arka arkaya yaparak daha fazla kalori yakmayı sağlamaktadır. 1 mile, 2,mile, 3 mile gibi 15 dakika, 30 dakika, 45 dakika ve daha fazlasının yer aldığı videolar vardır. Siz de en kısa video ile başlayarak günlük egzersiz miktarınızı yavaş yavaş artırabilirsiniz. Hem eğlenceli olan hem de yeterince terleten bu videolar oldukça yararlı olacaktır. Yavaş bir tempodan başlayarak hızlı tempoya geçen ve daha sonra yavaşlayarak bitirilen bu spor türü sağlık için oldukça önemlidir. Sporu bitirirken yavaş yavaş sonlandırmak kasların tutulmaması için gereklidir. Nefesin ve kasların spora alışması için de aynı zamanda spora da yavaş yavaş başlanması gerekmektedir.

Dans da tercih edilebilecek diğer bir egzersiz çeşididir. Vücudun her kasını ayrı ayrı çalıştıran her egzersiz tercih edilebilir. Hareketli dans çeşitleri tercih edilerek çok çok fazla kilolar verilebilir aynı zamanda psikolojik olarak da rahatlama yaşayabilirsiniz. Bunların yanında günde tek seferde 1-2 saat spor yapmak yorucu olabilir. Bunun için aralıklarla günün farklı zamanlarında parçalar halinde yapılabilir. Özellikle gün içerisinde 300 tane bisiklet hareketi yapmamız oldukça faydalı olacaktır. Metabolizmayı hızlandırır, mideyi ve karnı uyarır. Özellikle uykuya geçmeden hemen önce yatakta 5 dakika bisiklet hareketi yapmak gece boyunca yağ yakmanıza fayda sağlayacaktır.

Evde Egzersiz Hareketleri Resimli

egzersiz-hareketleri-resimli

Yorum Yap

Yorum Yap