1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Düz Bir Karına Sahip Olmanın 7 Yolu

Düz Bir Karına Sahip Olmanın 7 Yolu

Acı Biber Salçasıyla Göbek Yağı Eritme

Bizleri bıktıran göbek yağlarının yok edilebilmesi için metabolizmanızı hızlandırmak, canlandırmak gereklidir. Göbek yağı yakma yöntemleri arasında en etkilisi yöntem acı biber salçası tüketmektir. Bu çeşni, acı olması sebebiyle metabolizmanın hızına %20lik bir katkı sağlamaktadır. Metabolizmayı etkileme sebebi içerisinde bulunan capsaicin kimyasalıdır. Kimyasal dediğimizde hemen aklınıza kötü birşey gelmesin yapay değil doğal kimyasallardan bahsediyoruz bu noktada. Bizim önerimiz her sabah iki yemek kaşığı tüketerek yararlanabilirsiniz. Sabahları tüketmenizde fayda var.

Yeşil Çay İle Göbek Yağlarına Savaş Açın!

Daha önce “ omentum “ ismini duymuşmuydunuz? Bu bir yağ türüdür. Üstelik en tehlikeli yağ türlerinden biridir. Omentum, organları çevreleyen yağlara verilen isimdir. Tehlikeli olma sebebi ise bu yağ tüm bedeninizde yanmalara sebep olur. Yağ hücreleri, yağ ile çoğalmak yerine büyümeye ve genişlemeye gitmektedir. Büyümenin ve genişlemenin önüne geçebilmek için yağın boşaltılması gereklidir. Catechin ve CLA vücutta ortak çalışma sağlayarak tekikleme yapar. CLA yağ yakma düzenini sağlar ve düzenli çalışmayı etkiler. Catechin ise bedendeki yağları yakmayı sağlar. Yani Catechin yağ yakar CLA’da bu yağ yakımını düzenli olabilmesini sağlar. Peki nereden bulacaksınız bu Catechini? Catechin yeşil çay tüketilerek kazanılabilir. Her sabah maksimum iki fincan yeşil çay tüketimiyle yağların yakımını hızlandırabilirsiniz.

Akasya Tozuyla Açlığa Savaş Açın!

Bir toz düşünün; kimyasal olmayan ama sizi tok tutan. Kulağa harika gelmiyor mu? Yani bir toz kullanacaksınız ve tokluk hissini daha erken alacak ve açlığınızdan kurtulacaksınız… Üstelik bu toz kimyasal değil, ilaç değil. Tamamen doğal akasya tozundan bahsediyoruz. Akasya tozu ile zayıflamak mümkün. Akasya ağacının kabuğunda bulunan bu mücize toz bir fiber. Yemek yerken yemeğinize tıpkı bir baharat gibi dökerek tükettebilirsiniz. Denediğinizde sizde aradaki farkı göreceksiniz. Yemek tüketiminde çok büyük farklar olacaktır. Bu arada akasya tozuyla zayıflamak istiyorsanız yemeklerinizin yanında muhakkak su bulundurun çünkü bu tozun susatmak gibi bir kötü yanı var.

Bakterilerden Arının

Bakterilerden kurtulmanız gerek. Sizleri bakterilerle savaşa davet ediyorum. Vücudunuzda iki türlü bakteri barındırdığınızı biliyor muydunuz? Biri iyi diğeri kötü huylu bu bakterilerin. İyi huylu bakteri sindiriminizde yardımcı olurken kötü huylu bakteri adındanda anlaşılacağı gibi tam tersi sindirimi zorlaştırmaktadır. Bu bakterilerin dengesi nasıl oluşturulur? Tabi ki yediklerinizle. Düzensiz beslenme, vücuda sürekli olarak zararı olduğu söylenilen yağlı, tuzlu veya şekerli yiyeceklerin tüketiminde kötü huylu bakterilerin oluşumu gerçekleşir. Miğde şişmesi olarak adlandırdığımız olayın temelinde bu kötü huylu bakteriler yatmaktadır. Size bu kötü huylu bakterilere karşı savaş açmanız için ufak ama çok etkili bir tüyo aktarmak istiyoruz. Turşu! Bunu beklemiyordunuz değil mi? Hergün tüketeceğiniz (yeterli miktarda) salatalık turşusu ile bu kötü huylu bakterilere savaş açabilir, oluşumlarını engelleyebilirsiniz. Salatalık turşusunun içerisinde bulunan probiyotikler sayesinde bakteriler azalmaktadır.

17 Ağu, 2017

Yağ yakıcı Besinler ve Termojenik Gıdalar Nelerdir

Stresten Uzak Durun

Sürekli olarak bizlere stres kilo yapar mı? sorusu geliyor. Yapılan araştırmalara göre stresin insan sağlığı üzerinde onlarca etkisi bulunmaktadır. Bu etkilerden biride kilo. Aslında bu duruma bir zincirde diyebiliriz Yani; stres > kilo > diğer hastalıklar şeklinde bir zincir yapabilirsiniz. Çünkü kilo diğer hastalıklara bir zemin oluşturabilmektedir. Vücut, stres anında kalori depolamaya gider. Ne kadar stresten uzak durun desekte günümüz yaşantısında bu mümkün olmayabiliyor. Stres hayatımızın her anında var ama bunu minimalize etmekte bizlerin elinde. Mümkün olduğunca stresimi kontrol altına alıp bizi yormasını engelleyelim.

Tembel Olmayın

Bu belkide duyduğunuz en klişe yöntemlerden biri… Bunun bizde farkındayız ama bu aslında bir klişe değil bir yöntem. Hemde en etkili yöntemlerden biri. Evet tamda tahmin ettiğiniz gibi kardiyo. Kardiyo yağ yakımının en basit ve en etkili yöntemlerinden birtanesidir. Youtube üzerinden kardiyo yöntemlerini izleyerek spor salonuna vs. gitmeden evde 15-30 dakikalık sürelerde kardiyo yapabilirsiniz. Bu konuda yüzlerce video bulabilirsiniz.

Takviye Besin Tüketimi

Diyet, beslenme düzeni uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Size yüz farklı diyet listesi çıkartabiliriz ancak yüzünüde denesiniz kilo veremeyebilirsiniz. Beslenme, diyet listeleri uzmanların araştırmaları, sizler üzerinde yapacağı tahliller sonucunda çıkartılmaktadır. Bu kısımda sizlere sadece takviye tüketim hakkında bilgi aktarmak istiyoruz.

Kahvaltı :
– Muhakkak acı biber salçası tüketin.
– Kahvaltı sırasında limon, nane, salatalık eklenmiş su tüketilebilir. (gün içerisinde sürekli olarak tüketilebilir)

Öğle:

– Salatanızda beyaz lahana kullanmaya özen gösterin.

Akşam:
– Akşamları enerji ihtiyacı ve akşam yemeğinin zerafeti sebebiyle canınız tatlı isteyebilir bu doğaldır. Tatlı ihtiyacınızı meyveyle giderin. Bir adet portakal ve elma ihtiyacınızı karşılayacaktır.

– Akşam yemeğinde sulu yiyecekler tüketmenizde çok önemli. Çorba muhakkak için.

Yukarıda aktarmış olduklarımız standart yemek düzeninize karışmak değil, düzeninize takviye sağlayabilmek adına aktarılmış bilgidir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Makaledeki önerileriniz yaptım gerçekten bir hafta içerisinde göbeğimde göz görülür bir düzelme meydana geldi. Bu uygulamalara devam edeceğim