1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Afrodizyak Etkisi Olan Yiyecekler Nelerdir?

Afrodizyak Etkisi Olan Yiyecekler Nelerdir?

Afrodizyak Etkisi Olan Yiyecekler Nelerdir?

Tarihte bilinen ve çok kullanılan birçok afrodizyak var. Sofralarınızı rahatça süsleyebileceğiniz bu besinler cinsel hayatınıza da yeni bir soluk getirecek.

Bal
Bal tedavi edici birçok özelliğinin yanı sıra ayrıca çok etkili bir afrodizyaktır. Tarihte bir çok uygarlık balı cinsel gücü artırıcı olarak kullanmıştır. Hem ağzınızı tatlandırmak hem de gecenizi renklendirmek için sofranızdan eksik etmemeniz gereken bir besindir.

Çilek
Çilek içerdiği vitamin ve minerallerle kıymetli bir meyve. İştah açan rengi ve kalp görünüşündeki şekli ile hem romantik sofralarınıza güzel bir görünüm katabilir hem de cinsel isteği artırıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.

Zencefil
Zencefil cinsel gücü ve isteği artırmak için yüzyıllardır kullanılıyor. Eski çağlarda, özellikle sevgiliye ikram amaçlı hazırlanan içeceklere mutlaka ekleniyordu Tatlı ve yemeklere az miktarda olsa dahi karıştırmak güzel bir netice almanızı sağlayacaktır.

İstiridye
İstiridye içerdiği zengin mineraller özellikle çinko, fosfor ve iyot sayesinde her iki cins için de libido yükseltmede bir numaradır.
İncir
E ve B vitaminleri açısından çok zengin olan incir özellikle erkeklerin cinsel gücünü artırmada çok önemli bir meyvedir.

Zeytin
Zeytin içeriğindeki bol vitamin ve mineraller sayesinde kalp dostu müthiş bir meyvedir. Eski tarihlerden beridir de bilinen en güçlü afrodizyaklardan biridir.
Ginseng
Ginseng özellikle Uzak Doğu ülkelerinde ve Güney Amerika’da çok yaygın olarak kullanılan her derde deva yiyeceklerden biridir. Yapılan araştırmalar ginsengin cinsel isteği artırdığını ve cinsel birlikteliğin süresini uzattığını kanıtlamıştır.

Karides
İyot cinsel isteği artırıcı özelliğe sahip bir mineraldir. Karides de iyot yönünden oldukça zengin olması bakımından oldukça etkili bir afrodizyaktır.

Lahana
Yapılan araştırmalara göre lahana tüketen erkekler in çok büyük bir çoğunluğu aşırı cinsel istek duyuyor.
Sarımsak
Kokusundan dolayı nasıl afrodizyak sınıfına girdiğini merak edebilirsiniz fakat sarımsak tarihte bilinen en güçlü afrodizyaktır. Sarımsak vücudumuzdaki tüm hormonlara olumlu etki eder. Çiğ tüketmediğiniz takdirde kokusuyla ilgili bir sıkıntı yaşamazsınız ayrıca sarımsak tabletleri de eczanelerde satışta.

Frambuaz
Frambuaz rengi görüntüsü ve tadı itibariyle iştah açan bir besin. Kesinlikle albenisi var. Romantik yemeklerinize eşlik edebilir ve romantik gecelerinizi şehvetli saatlere çevirebilir.

Vanilya
Vanilyanın kokusu bile cinsel istek uyandırmada etkilidir.

Antep Fıstığı
Antep fıstığı lezzeti ve içeriğiyle cinsel gücü artırmada önemli bir rolü olan besin.

Kırmızı Biber
Kırmızı biber endorfin üretimini tetikliyor ve bunun sonucu olarak hızlanan kalp atışı ve kan dolaşımıyla cinsel performansın uzun süreli olmasına etki ediyor.

Havyar
Havyar içerdiği fazla miktarda çinko sayesinde erkeklerin sperm kalitesini artırdığı gibi erkeklik hormonu yapımını da hızlandırıyor.
Uzmanların özellikle 35 yaşından sonra mutlaka yenmesini tavsiye ettiği kereviz, cinsel performans üzerine direkt etki ederek, iktidarsızlığın önüne geçiyor. Bütün hormon faaliyetlerini artıran kereviz sofradan eksik edilmemesi gereken bir afrodizyak.

Fındık
Fındık zengin içeriğiyle yaşlanmaya karşı cildimizi koruduğu gibi hormonlarımızı da koruyor. En çok bilinen afrodizyaklardan biri olarak fındık, yorgunluk giderici olarak da oldukça önemli bir besin.

Muz
Muz erkeğin enerjisine direkt etki ederek cinsel gücü artırıyor. İçerdiği enzim sayesinde cinsel isteği de artıran muz genellikle herkesin sevdiği ve kolay tüketilebilen bir yiyecek.

Çikolata
Çikolata depresyon sırasında mutluluk verici özelliğiyle tedavi şekli içinde bile yer alıyor. Beyin zindeliği ve rahatlama duygusu yaratan çikolata kokusuyla bile afrodizyak etki yaratıyor.

Nane
Özellikle kadınlar için kesinlikle etkili bir afrodizyaktır. Kadınlık hormonlarının düzenli çalışmasını sağlar.

Yorum Yap

Yorum Yap