Anasayfa / Dekorasyon / Yeni Evlenecekler için Ev Dekorasyonu

Yeni Evlenecekler için Ev Dekorasyonu

Evlilik sürecindeki çiftlerin en büyük sıkıntısı yeni bir ev ve eşyalar. Çok heyecanlı olunmasına rağmen çok da streslidir ev kurmak. Bu zahmetli süreçte doğru planlama ile işleri kolaylaştırmak gerekir. Ev alışverişinde dikkat edilmesi gereken konuları paylaşalım.

Öncelikle oturulacak ev alışverişten önce belirlenmeli tutulmalı ki sonrasında alınan eşyaların eve sığmama riskini ortadan kaldırmış olalım. Öncelikle nerede oturacağınıza karar verin. Tüm odalardan ölçü alın ve nereye ne alınması gerektiğini belirleyin. Gerekirse ölçüleri basitçe kâğıt üzerinde kroki haline getirin. İhtiyaçları belirleyin not alın. Sırasıyla gitmek işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bir bütçe oluşturun ve eşyalarınızı bu bütçeye uygun mağazalardan alın. Bütçenizi aşmamak adına gereksiz ihtiyaçları eleyin. Tek bir mağaza ile kalmayın. Alışveriş için kendinize uzun zaman ayırın ve bir çok yerden fiyat alıp bir çok model görün.

Eşyalarınızı alırken evinizin konum ve yapısına uygun eşyalar seçin. Küçük ve güneş almayan bir eviniz varsa açık renkte ve minimal eşyalar seçin. Eviniz ferah ve genişse, güneş alıyorsa daha koyu renk seçmekte özgürsünüz.

Yatak odanız için rahat bir yatağın dışında aksesuara fazla yer vermeyin. Birçok eşyanızı yatak odanızda saklayacağınız için ve özelinizi başka odalara koyamayacağınız için dolap konusunda bonkör olun. Büyük gardıroplar çekmeceler çok işinize yarayacaktır.

Mutfak için ise dolapların çok olması ve açık renkte olması önemli. Ferah ve derin göstermesi açısından dolaplarınızın açık renkte olması şart.

Banyo için, misafirlerinde kullanacağı hesap edilerek özel eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz ve daha derli toplu görünmesi için, eşiniz ve kendiniz için ayrı ayrı dolaplar alın.

İleride bir bebek odası yapacağınızı göz önünde bulundurarak bir odayı boş bırakmanızda fayda var. Bebek olana kadar da o boş odayı çamaşır ve ütü odası olarak kullanabilirsiniz.

Yeni evleneceklere öneriler video

İlginizi Çekebilir

Mobilya Bakımı, Temizliği Ve Cilası Nasıl Yapılır?

Sevdiğiniz mobilyalarınızı kullanırken onların daha temiz ve gösterişli olmasını isteyebilirsiniz. Özellikle ilk günkü gibi kalmalarını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir