Minik Balkon Dekorasyon Fikirleri

4 Mayıs 2016
8 kez görüntülendi

Çoğunlukla balkonları kullanmadığımız eşyaları depolamak veya çamaşır asmak için kullanıyoruz oysa birkaç ipucu ve birazcık çalışmayla bu alanı dinlenebileceğiniz ve zaman geçirebileceğiniz güzel bir mekana çevirebilirsiniz. Bu önerilerle en küçük balkonları bile kullanışlı, gizli ve şık bir alana dönüştüreceksiniz.

Küçük Balkon Fikirleri

Duvar Rafları

Duvar rafları bu tarz mekanlarda son derece elverişli araçlar. İster masa, isterseniz de süsleyici sehpa olarak kullanabileceğiniz duvar rafları keza mekandan kazandırıyor ayrıca de size yaşam alanı sunuyor.

Ayna Kullanımı

Aynalı dolaplar pozitif eşya kapasiteli olmanın yanı sıra mekanı da daha geniş gösterir. Eğer balkonunuzda ayakkabılık ya da kiler olarak kullandığınız bir dolap varsa kapaklarına ayna taktırmak, sahip olduğunuz alanı çok daha ferah ve geniş gösterecektir.

L Koltuk

Küçük balkonları güzel bir yemek yemek odasına çevirmek için L koltuk kullanabilirsiniz. Bu sayede hem civarda daha pozitif kişinin oturabileceği bir masayı balkonunuza yerleştirir ayrıca de balkonunuzu daha kullanışlı bir yaşam alanına çevirirsiniz.

Bar Tabureleri

Bar tabureleri, özellikle de balkonunuzdan görünüm izleme şansınız varsa son derece pratik bir çözüm olacaktır. Balkon camınızın mermerini ince uzun bir masaya çevirip altına birkaç bar taburesi yerleştirdiğinizde o küçük mekana inanılmaz bir dokunuşta bulunmuş olursunuz.

Köşeleri Değerlendirin

Köşede kalan kullanışsız alanlara tek kişilik bir koltuk veya konforlu bir sandalye koyabilirsiniz. Bu sayede pak hava alırken kitap okumak, müzik dinlemek ya da yalnız olduğunuz günlerde kendi koltuğunuzda bir şeyler atıştırmak fazla daha keyifli ışık halkası gelecektir.

Oturacak Alan Yaratın

Balkonunuzun duvarına koyacağınız bir bank veya koltuk, misafirlerinizle oturup bir kahve içebileceğiniz güzel bir alan yaratma imkanı sunar.

İşlevsiz Noktalar İçin Çözüm Üretin

Balkonunuzdaki kısa bir kirişi bir sehpa haline getirebilir, üzerinize koyacağınız bir saksı çiçeğiyle bu kullanışsız gibi görülen noktaları güzelleştirebilirsiniz.

Çiçeklendirin

Duvar çiçekleri balkonunuzda daha pozitif vakit geçirebilmeniz için fantastik araçlardan. Her sabah çiçekleri sulamak için balkona çıkıp biraz pak hava olmak kulağa hiç de kötü gelmiyor.

Otantik Dokunuşlar

Eğer otantik dokunuşları seviyorsanız bir koltuk, bank ya da sandalye yerine yerden iki basamak halinde yükselen bir sedir yaratabilirsiniz. Bu sayede keza oturabileceğiniz bir alan yaratır keza de orijinal fikrinizle evinize gelen misafirlerin gözlerini kamaştırırsınız.

Duvar Lambaları

Duvar lambaları balkonları parlatmak konusunda son derece başarılı. Diğer Taraftan minik bir duvar lambası balkonunuza öbür bir hava ve zariflik katacaktır.

Kaynak: blog.gittigidiyor.com

Minik Balkon Dekorasyon Fikirleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık