1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon
  3. Küçük Çocuklu Evler İçin 5 Dekorasyon Önerisi

Küçük Çocuklu Evler İçin 5 Dekorasyon Önerisi

Çocuğunuz harekete geçtikten sonra evinizin her odası artık ona ait! Hiçbir şekilde önüne geçemeyeceğiniz bir küçük canavar her çekmeceyi açmaya, her dolabı karıştırmaya geliyor. Çocuğunuzun doğması ile birlikte, hem beslenmenizde hem de hayatınızda pek çok değişiklik sizi bekliyor. Küçük çocuklu evler, her ne kadar savaş alanına benzese de, aşağıdaki 5 maddeye dikkat etmeniz durumunda bu durumu bir nebze de olsa kontrol altına alabilirsiniz.

1- Evinizdeki Çerçevelerin Yerini Değiştirin

Çocuklar özellikle çerçeveleri çok seviyor. Hareketlenmeye başladığı andan itibaren, mobilyaların üzerine tırmanmak ve özellikle çerçevelerle oynamak gibi, onun için heyecan veren aktiviteler yapabilir. Bu nedenle çocuğunuz henüz doğmadan çerçeveleri biraz daha yüksek yerlere yerleştirmenizde fayda var.

2- Dikkat Dağıtıcı Oyuncak veya Eşyalar Yerleştirin

Evinizin mümkün olan her noktasında, çocuğunuzun ilgisini çekebilecek bir oyuncak veya eşya yerleştirin. Küçük çocuklar her şeyden kolay sıkıldığı için sürekli farklı aktivite arayışı içerisine girer. Bu durum, çocuğunuzun evinizdeki seramiklerle, vazolarla oynamasına yol açabilir. İlgisini doğru şekilde dağıtırsanız eşyalarınızı koruma altına alabilirsiniz.

3- Sivri Köşeli Mobilyalar Yerine Puf veya Oval Mobilyalar Tercih Edin

Mobilyaların etrafında koşarken güvende olabilmeleri için mümkün olduğu kadar oval mobilyalar tercih etmelisiniz. Bu durum hem sivri köşelere çarparak zarar görmelerini engeller, hem de sizi büyük bir stresten korur.

4- Kumaş Seçiminizi Değiştirin

Eğer yeni mobilyalar satın alıyorsanız bu mobilyaların kumaşlarını kolayca temizleyebileceğiniz türden tercih etmeniz çok önemli. Çocuğunuz mutlaka bir şeyler dökecektir. Bunun önüne geçemeyeceğiniz için, en azından kolay temizlenebilen kumaşları tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde, eski mobilyalarınızın üzerine örtü sermeyi unutmayın.

5- Çift Taraflı Şeffaf Bant En Büyük Yardımcınız Olacak

Her ne yaparsanız yapın, çocuğunuz mutlaka bir yolunu bulup o vazoya ulaşacak… Bu gibi durumlarda, vazo ve benzeri kırılacak eşyaların altına yapıştıracağınız sabitleyici bir bant ile yerinden oynamamasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzdan çok daha güçlü bant çeşitleri yapı marketlerde bulunuyor. Bu bantlar ile eşyalarınızı sabitleyebilir ve kırılmasının önüne geçebilirsiniz.

Çocuğunuz her ne kadar vaktinizin büyük bir bölümünü alacak olsa da, çocuk sahibi olmanın verdiği hisse paha biçmek mümkün değil. Doğduğu andan itibaren hayatınızın merkezine oturan çocuğunuz için her türlü fedakarlığı yapacağınızı biliyoruz. Ancak bunları yaparken kendinize bakmayı da ihmal etmemelisiniz. Örneğin, hamileliğin getirdiği fazla kiloları gizlemek için birkaç moda hilesine başvurabilirsiniz. Hamilelik kilolarını gizlemek için ne tarz kıyafetler giymeniz gerektiğini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz!

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 10 ay önce

    3 yaşındaki oğlum için oturma odamızı nasıl dizayn etsek diye düşünürken internette aradığımı bu sitede buldum odamızı söylediğiniz tarzda düzenledik çok güzel oldu