Kız Çocuğunun Renkli Dekorasyon Dünyası

7 Mart 2016
9 kez görüntülendi

Eğer bir kız çocuğunuz varsa ona kendini özel hissettirecek bir odası mutlaka olmalı. Çünkü odasında geçirdiği zaman özellikle eğitimi için çok önemli bir unsurdur. Bunun için odasını hayal gücünüzü kullanarak mucizeler yaratabilirsiniz.

Genç odası dekorasyonu nasıl yapılır

Kızınızın odasını en sevdiği renkleri kullanarak daha eğlenceli tasarımlarla bütünleştirdiğinizde ortaya görsel anlamda güzel sonuçlar çıkacaktır. Örneğin; odasının büyüklüğüne göre seçim yapılmalı üç boyutlu, resimli duvar kâğıtları ile odasına daha büyük bir görünüm ve derinlik sağlayabilirsiniz.

Krem rengi veya açık renkler ile oda daha büyük bir görüntüye ulaşır. Bunun yanı sıra pastel renkler ise ayrı bir hava verir. Kız çocuklarına özel dekorasyon örnekleri aslında saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Şimdi bu örneklerin birkaçını şöyle sıralayabiliriz.

Genç odası dekorasyonu örnekleri

Çocuklarımızın eğitimini desteklemekilk olarak biz ebeveynlerin görevidir. Değişik kırtasiye malzemeleri yardımıyla çocuğunuzun resimlerini çerçeveler yapıp, duvar süsü yapabilirsiniz. Öğrenmesini istediğiniz harfleri yatağının karşısındaki duvara yapıştırıp hem daha kolay öğrenmesini sağlamış olup, bunun yanı sıra oda süsü şeklinde kullanabilirsiniz.

Çalışmasını ve hayal gücünü geliştirmesi için mutlaka bir çalışma masası olmalıdır. Eğitici ve öğretici oyuncaklarla daha keyifli vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz. Yemek yapacağı plastik tencereler, tabaklar, bardak ve tepsiler, elektrikli süpürgeler, ütüler,  mutlaka ilgisini çekecektir.

Genç odası dekorasyon fikirleri

Pastel tonlarda yatak mobilyası ve koltuk olmazsa olmazlardandır. Söz konusu kız çocuğu olduğundan süslü bir ayna ve toka kutusu, kızınızın elinin altında her istediği elbiseye ulaşabilmesi için kıyafet dolabı, kitaplık, çizgi karakter desenli bir halı ve odanın rengi ile uyumlu stor perdeler, asma tavan modelleri ile resimli bir tavan,  önemli detaylardır. Yapay yada canlı çiçekler kullanıp bir doğa esintisi yaratabilirsiniz.

Kızınızı sadece alışılagelmiş pembe rengi dışında bir dekorasyon ile fark yaratın. Güzel dekorasyon yapılmış bir odasının olması istatistiklere göre gelişiminde, olumlu etki yarattığı uzmanlarca gözlemlenmiştir. Bütçemizin sınırları itibariyle yapabileceğimiz her detay kızımızın mutluluğunu maksimum seviyeye ulaştırır.

Unutmayalım ki geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız, tüm güzelliklere layıktır. Ebeveynler olarak bizlere düşen görevler ise onlara elimizden geleni sonuna kadar yapmaktır.

Kız Çocuğunun Renkli Dekorasyon Dünyası Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık