1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon
  3. Büyük (Geniş) Camlar İçin Perde Modelleri

Büyük (Geniş) Camlar İçin Perde Modelleri

Perdeler evlerin aldığı güneş ışığını ayarlamaya yaramasının yanı sıra oda dekorasyonu için de evin havasını değiştiren bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle ev dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyen herkes sıklıkla perdeleri yenileyerek farklı bir görünüm kazanmayı amaçlar. Perde seçimi yaparken gün ışığından faydalanmak ön planda tutulmalı ve evin genel dekorasyonuna uygun olmayacak modeller seçilmemelidir. Perde modelleri 2018 yılında yenilikçi tasarımları ile kolay kullanım imkanı sunarak, evlerimize şık tasarımlar oluşturmamızda yardımcı olacak.

Beğenilen Perde Modelleri

Son zamanlarda en güzel perde modelleri arasında gösterilen, güneş ışığında temizlenebilen perdeler en çok tercih edilen modeller arasına girdi. Özellikle mutfak perdesi için sık tercih edilen bu model için sayısız seçenek bulunmakta. Perde temizliği için söküp takmayla uğraştırmayacak bu inovatif çözüm sayesinde, ev hanımlarının işi oldukça kolaylaştı. Güneş ışığı ile temizlenen perdeler arasından seçim yapmak istemeyenler, stor ve rüstik perdeler arasından seçim yaparak şık görünüm ve kullanım kolaylığı kazanırlar. Tül perde kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıran bu perde tipleri ile perde açma ve kapama işlemi ile sökme takma işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Büyük Camlara Uygun Perdeler

Evlerin en çok ışık alan bölgesi evlerin salonlarıdır. En büyük camlar salonlarda bulunur. Hanımlar, salon perdeleri için büyük camlar için perdeler arasından, şık ve gösterişli seçimler yapmak isterler. Yere kadar uzanan perde modelleri arasından seçim yapılması, istenen şıklığı sağlayacak seçimlerdendir. Büyük camlar için tül de kullanılması, güzel bir uyum yakalanmasını sağlar. Stor perdeler, büyük camlar için kullanışlı olmaz ve görsel olarak güzel bir görünüm vermezler.

Standart korneş yerine rüstik kullanmanız da perde kullanımı kolaylaştırarak, ahşap renkli mobilyaları tamamlayıcı güzel bir detay elde edersiniz. Perde modeli için de dilerseniz halı ile dilerseniz kırlentlerinizle uyumlu modeller arasından tercih yapmanız, gerekli uyumu yakalamanızda önerebileceğimiz püf noktalardan birisidir. Evin daha iyi ışık alması için büyük camlar tercih edilen bölümlerinde, güneş ışığından faydalanmanızı engelleyecek koyu tonlarda perde modelleri seçimi, odanızın ferahlığını olumsuz yönde etkileyecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap