Botanika İle Bahçeler Coşuyor

Türkiye’deki önemli botanik bahçeleri

Bahar geldi, toprak kıpırdanmaya başladı. Yazın bahçenizde oturup, yeşilin keyfini sürmek istiyorsanız, bakım yapmaya çoktan başlamalısınız. yavaş yavaş ısınmaya başlayan toprağın gübreleme, işleme ve havalandırmasının yapıldığı bahar aylarında Botanika’nın Bahçe Coşturan ürünü ile hoş görünen ve dinç bahçeler sizleri bekliyor.

İstanbul Botanik Bahçe

Baharın gelmesiyle bahçe hazırlık çalışmaları da hız kazanıyor. Kış mevsimi ile birlikte uyumaya bıraktığımız bahçelerimizi Mart ayı ile birlikte canlandırma vakti de geldi. Kıştan yaralı toprağın canlandırılması için havalandırma, gübreleme ve işleme çalışmalarının hız kazandığı bu dönemde bahçelerimiz için ne yapmak gerekiyor, dersiniz? Türkiye ’de hobi bahçeciliği alanında öncü işyeri Botanika’nın Bahçe Coşturan ürünü bahçelerin ihtiyacı olan ilgiyi veriyor. Bu dönemde bahçelerin yaza hazırlanması, tekrar canlandırılması için ona gıda verilmesi gerekir.
Botanika Ürün Geliştirme Müdürü Erkan Şamcı: “Kışın soğuktan, yağmur ve çamurdan etkilenen ve sertleştiği için hava alma özelliğini kaybeden toprağınızı çapa ile havalandırarak işe başlayabilirsiniz. Havalandırma ardından, toprağın kış aylarında kaybettiği azot, fosfor ve potasyum gibi esas elementleri alabilmeleri için gübreleme yapmanız gerekir. Bahçe konusunda ihtiyacınız olacak ürünleriyle yanınızda olan Botanika, Bahçe Coşturan ürünü ile bu ihtiyaca yanıt oluyor. Bahçe Coşturan ile bahçedeki tüm bitkilerin gıda ihtiyacını karşılayacak ve yaza yemyeşil ve rengârenk çiçeklere sahip bir bahçe ile gireceksiniz” dedi.

Dünyanın en güzel bahçe düzenlemeleri

Şamcı, bilhassa Mart ayı ile birlikte bahçe bakımının arttığına dikkat çekerek, bu dönemde yapılması gereken esas bahçe işlemlerini ise şu şekilde özetledi; Yabani otlardan ve sözde bitkilerden kurtulmak gerekiyor. Bunun için çapalama gerçekleştirmek önemli.

Bu dönemde ağaçlar ve çalılıkların budanmasında da menfaat var. Budama aynı zamanda, bu bitkilerin daha sağlıklı ve güçlü bir şekilde büyümesine de tezgâhtar olacaktır. Yabani otlar için çapalamanın yanı sıra, toprağın nemli olduğu bir dönem, otların el ile çekilmesi işlemi de gerçekleştirilebilir. Bu dönemde soğanlı bitkilerin ekim işlemine başlanabilir.

Dünyanın en iyi botanik bahçeleri

Bahçelere ve çiçeklere yaşam katan Botanika ’nın iç ve dış mekân bitkileri için bitki besini olan “Çiçek Coşturan” ailesi, Bahçe Coşturan ürünleri ve Botanika hakkında daha pozitif veri olmak için sitemizi takip edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir