1. Ana Sayfa
  2. Astroloji
  3. Burçlara Göre Meslek Seçimi Nasıl Yapılır?

Burçlara Göre Meslek Seçimi Nasıl Yapılır?

Burçlara Göre Meslek Seçimi Nasıl Yapılır?

Burcunuz Konuşuyor: Doğru Meslekte misiniz?

Astrolojiyle yakından ilgilenenler, burç ve astrolojinin hayatın her alanında etkili olduğunu bilirler. Özellikle meslek seçimi gibi hayati konularda burçların etkisi yadsınamaz. Eğer sizde burca göre meslek seçimi yapmak istiyorsanız bu yazımızı okumanızda fayda var.

Koç Burcu
Hayatının her alanında başarıya odaklanan koç burcu kadınının lügatinde yenilgi kelimesine yer yoktur. İdare etmeyi ve hükmetmeyi seven dominant karakterleriyle iyi bir takım lideri olurlar. Ancak adalet duyguları fazlaca geliştiği için yoğun rekabet ortamlarında çalışmak onlara göre değildir. Eğitim ve sağlık sektörü en başarılı oldukları alanlardır. Öğretmenlik ve akademisyenlik gibi meslekler anaçlıklarına, eczacılık, doktorluk gibi meslekler hümanistliklerine hitap eder.

Boğa Burcu
Sabretmesini ve sebat etmesini iyi bilen boğa burcu kadını, elini attığı her işte istikrar gösterir. Paraya olan düşkünlükleriyle bilinen boğa burcu için bankacılık, borsa gibi meslekler biçilmiş kaftandır. Sanata olan yatkınlıkları ve sabırlı karakterleri; kuyumculuk, heykeltıraş, mimarlık gibi ince mesleklerde başarılı olmalarını sağlar.

İkizler Burcu
Neşeli, hareketli, çok yönlü, yeni şeyler öğrenmeye meraklı, gezmeyi ve keşfetmeyi çok seven ikizler burcu kadınına aşağıdaki mesleklerden hangisi uymaz?

Gazetecilik
Halkla ilişkiler
Reklamcılık
Turist rehberliği
Tüm masa başı işleri

Yengeç Burcu
Yengeç burcu kadınının en büyük hazinesi sezgileridir. Risk hesabını çok iyi yapar. Öngörü sahibidir. Bu da birçok işte başarılı olmalarının önünü açar. İnşaat sektörü, bankacılık, muhasebe gibi alanlarda rahatça sivrilirler. Ayrıca insan kaynakları yönetimi onlar için biçilmiş kaftandır.

Aslan Burcu
Kolay karar veren, çabuk kavrayan, inisiyatif alabilen, lider ruhlu aslan burcu kadını hangi işi yaparsa yapsın mutlaka yönetici pozisyonunda çalışmalıdır. Emir almaktan hoşlanmayan karakterleriyle birilerinin altında çalışmaları onları mutsuz edecektir. Müfettişlik, okul müdürlüğü, restoran işletmeciliği, organizatörlük gibi meslekleri layıkıyla yerine getirebilirler.

Başak Burcu
Mükemmeliyetçiliğiyle bilinen başak burcu kadını, üstendiği her işte kusursuzluğa odaklanır. Prensiplerinden asla ödün vermez. Başarısızlığı asla kabullenmez. Ayrıca pratik zekâlarıyla her işi zamanından önce ve hatasız bitirir. Muhasebecilik, hemşirelik, doktorluk onlar için en ideal mesleklerdir.

Terazi Burcu
Adalet duygusunun gelişmişliğiyle bilinen terazi burcu kadınının, elinden kalem kâğıt düşmez. Her şeyi planlar ve bunu listeler halinde kâğıda döker. Ancak aldığı ve yazılı hale getirdiği kararları uygulamakta güçlük çeker. Yaratıcı fikirleri vardır ancak bunları hayata geçirmedikleri için, tüm projeler hayal olarak kalır. El becerileri oldukça gelişmiştir. Yazarlık, eleştirmenlik, danışmanlık, stilistik, avukatlık gibi meslekler onları hem mutlu eder, hem de bu alanlarda başarı gösterirler.

Akrep Burcu
Dediğim dedik halleriyle bilinen akrep burcu kadını, kesinlikle ekip çalışmasına uygun değildir. Bağımsız çalışabilecekleri meslekleri tercih etmelerinde fayda vardır. Tıp, matematik, mühendislik, bilim adamlığı gibi mesleklerde başarılı olurlar.

Yay Burcu
Yenilikçi, gelişmeleri takip eden, girdiği ortamlarda kendini mutla hissettiren özellikleriyle kusursuz bir iş kadını olurlar. Estetik duyguları oldukça gelişmiştir. Yöneticilik, finansçılık, mimarlık, diyetisyenlik, tasarımcılık gibi meslekler tam onlara göredir.

Oğlak Burcu
Disiplinli, anaç, içine kapanık, becerikli oğlak burcu kadını, uyumlu halleriyle ekip çalışmalarının vazgeçilmezi olmaya adaydır. Anlatmaktan çok dinlemeye ve anlamaya odaklanırlar. Psikologluk onlar için ideal bir meslektir. Bunun yanı sıra ev ekonomisinde de oldukça başarılıdırlar.

Kova Burcu
Akıl, zekâ, yaratıcılık, yenilikçilik, hümanizm, entelektüel zekâ, bağımsızlık gibi özellikler bir araya gelirse ortaya ne çıkar bir düşünün. Ben cevap vereyim; ya ismini altın harflerle tarihe yazdırır, ya da hiçbir şey olamaz. Kova burcu kadınının iş hayatında mutlu olabilmesinin tek koşulu vardır, o da sevdiği işi yapmak! Yazarlık, psikologluk, eleştirmenlik, senaristlik, sanat yönetmenliği gibi mesleklerle hayat bulabilirler.

Balık Burcu
Hassasiyet ve merhamet duygularıyla donatılmış olan balık burcu kadını için para kazanmak asla öncelik değildir. Yaptıkları işin öncelikle vicdanlarını tatmin etmesi gerekir. Hasta bakıcılık, hemşirelik, öğretmenlik, yaşlı bakıcılığı gibi meslekler onlar için uygundur.

Burçlara Göre Meslek Seçimi Video İzle

Yorum Yap

Yorum Yap