1. Ana Sayfa
  2. Anne
  3. Mama Sandalyesi Kılıfı, Nasıl Seçilir, Kullanılır?

Mama Sandalyesi Kılıfı, Nasıl Seçilir, Kullanılır?

İlk 6 aydan sonra ek besinlere geçildiğinde mama sandalyesi bebekler için en çok kullanılan eşyalardan biri olmaya başlıyor. Bu durumda bebeğinizin mama sandalyesinin kullanışlılığı, hijyeni, ebatları, minderi ve kılıfı da oldukça önemlidir.

Bebek arabası, koltuğu ve sandalyeleri annelere taşınabilir olması yönüyle çok büyük bir rahatlık sağlıyor. Bebeğinizin henüz dengesini tam olarak sağlayamadığı erken yaşlarda onu arkadan desteklemesi ve güven içinde tutması size de güven verecektir. Sırt minderi de rahatlık açısından gayet gerekli ve bebek sağa sola ya da arkaya ani hareket yaptığında çarpmayı önler. Günümüzde birçok restaurant ve cafe’ de mama sandalyeleri, minderi yer almakta ama olmayan yerler ve özellikle ev gezmeleri için çok yararlı ve gereklidir. Ayrıca yemek için dışarı gittiğinizde her ne kadar orada mama sandalyesi verseler de sizin kendi kılıfınızı götürmeniz çok daha hijyenik olacaktır. Böylece bebeğinizi alıştığı rahatlıkla koruyabilirsiniz.

Mama sandalyesinde emniyet kemeri güvenliğiyle oturan bebeğiniz masanın üzerindeki uygun aksesuarı oyuncak yaparken siz de içiniz rahat bir şekilde gözünüzü ondan ayırıp mama hazırlamaya gidebilirsiniz. Öte yandan bebeğinizin masada oturarak yemek yemeyi öğrenmesi ve kaşık çatalı başlarda çok başarılı olamasa bile kendi tutması hem özgüvenini geliştirecek hem de parmak kaslarını ilerleterek gelişimine katkı sağlayacaktır.

Bebek arabası, koltuğu, sandalyeleri ve mama sandalyesi kılıfı için babyjem, chicco, polly, kanz, peg, Kraft, perego… gibi kaliteli markaların ürünlerini inceleyebilirsiniz. Mama sandalyesi kılıfı hem sandalyelerin temizliği hem yumuşaklığı için çok önemlidir. Ayrıca doğru kılıfı seçmeniz bebeğinizin oluşabilecek alerjilere karşı da korunmasına yardımcı olur. Plastik mama sandalyelerini deterjanlarla çitilemek ya da bezle silmek içinizi rahat ettiremez. Masanın üzerinde deterjan kalması ve bebeğinizin bunu ağzına alması endişeli durumlardır. Mama masaları ve sandalyeleri her zaman yıkanamayacak kadar büyüktür oysa kılıflar kolayca ve sıklıkla yıkanabilir.

Babyjem rengârenk mama masası kılıfları, polly sevimli hayvan desenleri ve peg, perego, kanz çizgi kahraman desenli ürünleri bebeğinize ihtiyacı olan rahatlığı sunarken zengin tasarımlarıyla hayal güçlerini geliştirebilecek düzeydedir. Farklı kılıf modelleriyle farklılıklar yaratıp kirlenen kılıfları çamaşır makinenizde rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Bol renk seçenekleriyle kendi mutfağınıza da uyumlu bir ortam yaratabilirsiniz. Kolay sökülüp takılması, hafif oluşuyla kolay taşınması size enerjinizin bebeğinize ayırma olanağı sağlayacaktır.

Pek çok internet sitesi üzerinden bebeğinizle ilgili ihtiyacınız olabilecek tüm ürün ve aksesuarları inceleyip satın alabilirsiniz. Kargo ile kapınıza kadar gelen ürünler size bebeğinizle birlikte daha kaliteli ve bol zaman geçirme fırsatı sunacaktır. Her neyi kullanırsanız kullanın bebeğinizle birlikte mutlu günlerde tebessümle kullanın.

Mama Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yorum Yap

Yorum Yap