1. Ana Sayfa
  2. Anne
  3. Hamilelikte Kuru Üzüm Yemek Ve Faydaları

Hamilelikte Kuru Üzüm Yemek Ve Faydaları

Hamilelikte çekirdekli siyah kuru üzüm Yemek, Gebe iken yediklerinize ve içtiklerinize çok dikkat etmelisiniz, çünkü aldığınız gıdalar yalnız sizi yok bebeğinizi de aracısız etkiler. Hamilelikte üzüm yemek ve faydaları makalemizde gebeyken bu yiyeceği yemenin yararları hakkında bilgiler verdik. İster meyve olarak yiyin, isterseniz kuru şekilde tüketin yahut komposto yapıp için, her halükarda bildireceğimiz faydaları tedarik edebilirsiniz.

Kansızlığı Önler

Hamilelerde demir eksikliği sık karşılaşılan afiyet sorunlarındandır.Demiri doktorunuzun bildireceği vitamin haplarıyla karşılayabilirsiniz, lakin doğal yoldan almak daha iyi değil mi? Üzüm demir ve B vitamini deposu bir yiyecektir. Gebeliğiniz her tarafında üzüm tüketerek anemi, bitkinlik, halsizlik, buhran ve bunun gibi kansızlığın büyük rol oynadığı semptomlardan kurtulabilirsiniz.

Kabızlığı Giderir

Peklik yani kabızlıktan nedeniyle kendinizi huzursuz mu hissediyorsunuz? yalnız değilsiniz! gebe kadınların az daha hepsi kabızlık ve sindirim sorunlarından muzdariptir. Üzüm lifli yapısıyla kabızlığı önler, bağırsakları çalıştırır.

İştahı Artırır

İştah eksikliği özellikle birinci ve üçüncü trimesterde, yani ilk 3 ayda ve son 3 auyda hamile kadınların en büyük sorunlarındandır. Ilk trimesterde, iştahsızlığın nedeni sabah bulantılarıdır, üçüncü trimesterde ise gelişen rahimdir. Üzüm lif, magnezyum, potasyum içeriği ile iştahınızı açıp sizi bu dertten kurtarabilir.

Diş Sağlığını Korur

Diş eti iltihabı ve dişlerdeki problemler gebelerin yaşadığı sorunlardandır. Üzüm, oleanolik asit içeriği ile sağlıklı diş ve diş etlerine kavuşmanızı sağlar.

Kanseri Ve Kardiyovasküler Hastalıkları Önler

Hamilelik esnasında vücudunuz bir sürü metamorfoz geçir. Tüm bu şansın dönmesi, vücutta oksidatif stresin salgılanmasına yol açıp, ileriki hayatınızda kanser ve kardiyovasküler hastalıklara yakalanmanıza niçin olabilir. Üzüm, antioksidan içeriği ile tüm bu sorunlardan sizi korur.

Enerji Sağlar

Gebelik sırasında, yorgunluk, halsizlik, yorgunluk duygusal günlük mesele haline gelir. Üzüm, dekstroz ve şeker içeriği ile size enerji ve zorlama verir.

Bebeğin Kemik Gelişimine Yardımcı Olur

Hamilelikte üzüm tüketerek doğmamış bebeğinize büyük bir iyilik yapmış olursunuz!
Üzümdeki kalsiyum bebeğinizin kemiklerini güçlendirir, vitaminler ise fetusun görme yeteneğini geliştirir.

Yorum Yap

Yorum Yap